MŁODZICY SĄ SUPER

Bardzo dobry występ zanotowali nasi młodzicy podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Złote medale zdobyli: Jolanta Ludwiczak w dysku, Magda Czwojdrak w chodzie na 3km oraz Weronika Kadłubowicz w skoku w dal. Wszystkie zwycięstwa poparte znakomitymi wynikami i awansem do Mistrzostw Polski. Jola dołożyła do złota drugi – srebrny medal w pchnięciu kulą. Srebro w pchnięciu kulą zdobył także Damian Rodziak. Brązowy medal w skoku wzwyż zdobyła Edyta Wojciechowskareceived_30001855082718020180908_180207
Najbardziej ze złotego medalu cieszyła się Magda Czwojdrak. Przełamała złą passę różnych losowych przeszkód, a zwycięstwo ozdobiła znakomitym wynikiem. Jeśli w ten weekend nic się nie zmieni to Magda wyjdzie  z czasem 15.46,55 na czoło krajowych tabel.  Magda prowadziła praktycznie cały dystans dyktując swoje tempo.  Stawka była doborowa, ponieważ z sześć zawodniczek miało wyniki poniżej siedemnastu minut i były to wyniki  z pierwszej siódemki w krajowych tabelach. Stawka zatem niewiele odbiegająca od Mistrzostw Polski. Wraz z dystansem rywalki odpadały, a tempo wskazywało na rekordowe wyniki. Na mecie druga zawodniczka także złamała szesnaście minut poprawiając najlepszy do tej pory wynik w Polsce.
Złoto w skoku w dal Weroniki to także wielka niespodzianka. Weronika już w pierwszym skoku pobiła życiówkę wynikiem 5,26  i zmroziła faworytkę. W drugim dołożyła jeszcze dwa centymetry i w zasadzie mogła zakończyć konkurs. Rywalka z Piły – Julia Witkowska z rekordem życiowym 5,33 była tą niespodziewaną rywalką zaskoczona i w swoim najlepszym skoku osiągnęła tylko 5,02. Weronika jednak nie spuściła z tonu i potwierdziła formę znakomitą serią: 5,26; 5,28; x; 5,08; 5,26; 5,24.  Weronika była także blisko sprawienia chyba jeszcze większej niespodzianki. W swoim drugim w życiu starcie na 80ppł już w eliminacjach poprawiła znacznie życiówkę i weszła do finału z czwartym czasem: 12,72. W finałowym biegu aż do ostatniego płotka była na medalowej pozycji. Ten ostatni płotek jednak dość mocno zahaczyła i straciła półtorametrową przewagę na kolejną zawodniczką. Pomimo tego powtórzyła    czas z eliminacji 12,72. zakończyła na czwartej pozycji.
Jola Ludwiczak jako jedyna zdobyła dwa medale. Złoty medal Jolanty  w rzucie dyskiem także nie podlegał żadnym wątpliwościom. Jola we wszystkich swoich próbach uzyskiwała wyniki będące poza zasięgiem rywalek W swoim najlepszym rzucie miała 33,36.  Drugi medal wywalczyła w pchnięciu kulą. W tej konkurencji należą się jej brawa za nowy rekord życiowy.
Kolejne medale to srebro Damiana Rodziaka. Damian w konkursie występował w roli faworyta z racji najlepszego rekordu życiowego (12,47). Ten chłopak znalazł się  w gronie zawodników niespełna parę miesięcy temu i niestety brak doświadczenia miał tu spore znaczenie. Jeśli je zdobędzie to będzie na pewno osiągał wielkie sukcesy. Damian zdobył srebrny medal z wynikiem 11,93.  Nerwy zjadły także Edytę Wojciechowską. Skończyło się szczęśliwie. Z wynikiem 150 zdobyła brązowy medal.
Tuż za podium, na czwartym, pechowym miejscu znalazło się aż trzech naszych zawodników. Poza Weroniką, która powetowała sobie to w skoku w dal była to Martyna Dubert i Zosia Szymkowiak. Martyna w biegu na 200ppł debiutowała dopiero przed tygodniem, zatem ten wynik – czyli miejsce i czas – 32,45 należy cenić bardzo wysoko. Martyna, urodzona w 2004 roku młodziczką będzie jeszcze w przyszłym roku,  więc wszystko jeszcze do zdobycia. Wynik Zosi Szymkowiak, która była czwarta na 600 ma także swoją wagę.  Uzyskała czas 1.39,45. Ten wynik zwykle wystarczał do medalu. Złamanie granicy minuty i czterdziestu sekund na 600m  przez młodziczkę to nobilitacja w kraju. Tuż za Zosią finiszowała na piątym miejscu niezwykle uzdolniona kolejna nasza biegaczka –  Agata Twardowska ( rocznik 2004).  Na wyróżnienie niewątpliwie zasługuje Julia Biesz. Julia stanęła na starcie tuż po wycieńczającej chorobie i miała za zadanie spokojnie ukończyć dystans. Jednak po dwóch kilometrach okazało się, że zaczyna się liczyć w stawce. Ostatecznie uzyskała nawet życiówkę – 16.27,61 i zajęła piąte miejsce. Jeśli za dwa tygodnie dojdzie do siebie będzie groźna na Mistrzostwach Polski. Na wyróżnienie zasługują dwa wyniki chłopców z rocznika 2004. Wśród chłopców rok różnicy znaczy znacznie więcej niż  u dziewcząt, a Marcin Kaczor i Patryk Manicki zapunktowali na 200ppł. Patryk wynikiem 30,38 poprawił życiówkę i zajął jedenaste miejsce. Marcin, także poważny rekonwalescent zajął miejsce dziesiąte  z czasem 30,08.

Wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>