Życiowe sukcesy Julii i Weroniki

Duży sukces odnieśli nasi zawodnicy podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Bełchatowie. Szczególnie cieszyć się mogą  Julia Biesz i Weronika Kadłubowicz. Obie mają po czternaście lat, za rok będą jeszcze młodziczkami a już wskoczyli prawie na podium. Dla obydwóch to życiowy sukces. Weronika na podium1-Dek Julii - najlepsze

W odbywających się w dniach 22-23 września w Bełchatowie mistrzostwach wzięło udział sześciu zawodników Orkanu  Środa.   Najlepiej wypadły dziewczęta z rocznika 2004, co oznacza, że w przyszłym roku te dziewczęta będą jeszcze mogły rywalizować  także w tej kategorii wiekowej. W tym roku walczyły bowiem z rok starszymi rywalkami. Wynik Juli Biesz jest chyba największą niespodzianką, ponieważ poprawiła o pół minuty życiówkę i ograła wyżej notowane zawodniczki. Wynik 15,56,99 oznacza także  drugą klasę sportową.  Tuż za podium wylądowała także Weronika Kadłubowicz w skoku w dal. Wynik 5,22 niewiele odbiega od życiówki, zatem można powiedzieć że świetnie poradziła sobie ze stresem. W Bełchatowie dało to piąte miejsce.
W finałowej ósemce, honorowanej dekoracją znalazł się  Damian Rodziak. Damian poprawił już w pierwszej próbie życiówkę, uzyskują 12,68 i sprawił tym sporą niespodziankę.  Awansował do ścisłego finału, dzie zajął ósme miejsce. Oznacza to spory awans w stosunku do miejsca na liście startowej, na której zajmował miejsce poza dziesiątką.
Na dziesiątym miejscu przyszła na metę druga z chodziarek – Magda Czwojdrak.  Magda ostatnio znacznie poprawiła życiówkę, lecz w decydującym starcie zabrakło szczęścia. Ostatni tydzień przed mistrzostwami stał pod znakiem problemów zdrowotnych. Magda powoli krzepnie i jeśli wszystko dopisze to będzie groźna dla najlepszych.
W biegu na 600m wystąpiła Zofia Szymkowiak. Uzyskała czas 1.41,49 i zajęła trzynaste miejsce. To oznacza wynik na miarę aktualnych  możliwości. O największym pechu może mówić Jolanta Ludwiczak. W rozgrywanym podczas porywistego wiatru konkursie rzutu dyskiem nie mogła pokazać swoich największych możliwości. Jedyny zaliczony rzut – 31,27 dał jej piętnaste miejsce.
Wyjazd pokazał jednak, że ta grupa młodzików może stworzyć bardzo mocny i zgrany zespół.

 Komplet wyników
Relacja KP Sport: www.youtube.com/watch?v=WabNWhYFNTE&app=desktop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>