Dwa razy na podium w Zaniemyślu

Nasze zawodniczki – Magda Czwojdrak i Julia Biesz uzyskały świetnie wyniki  podczas XVII Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym.

1-20190413_141850

Podczas współorganizowanych przez Orkan zawodów padło wiele świetnch wyników. Na starcie stanęła całą czołówka krajowa we wszystkich kategoriach wiekowych śród seniorów byli także rywale zagraniczni. Na głównym dysytansie 20 km wśród seniorów minima na Mistrzostwa Świata w Katarze uzyskało dwóch pierwszych na mecie. Artur Brzozowski z AZS-AWF Katowice uzyskał 1:21.07 a drugi Dawid Tomala z AZS Ku Politechniki Opolskiej 1:21.33. Minimum wynosi 1 godzina 22 minuty. ZWyciężczyni wśród kobiet Katarzynia Żdziebło zabrakło do minimum tylko 3 sekundy. Uzyskała 1:32.03, a minimum to 1 godzina 32 minuty.  POprawiła jednak  wyraźnie swoją życiówkę.  Zadowolona może być trzecia  na mecie Olga Niedziałek. Wypełniła minimum na  Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. jej czas to 1: 35.00.
Swiatowy poziom zaprezentował zwycięzca w kategorii junioró – Łukasz Niedziałek. Wynik 40 minut i 23 sekundy to najlepszy wynik w tegorocznych tabelach europejskich.
W tym towarzystwie przyszło rywalizować naszym zawodniczkom. Zarówno Julia jak i Magda miały przymiarkę do Mistrzostw polski, ponieważ nie brakowało żadnej z liczących się chodziarek.  Julia to młodziczka więc  startowała na 3km. Po zaciętej walce uzyskała 15,35. To znakomity rekord życiowy, w ubiegłym roku żadna młodziczka nie miała lepszego rezultatu.
Magda to debiutantka w gronie junirek młodszych, co oznacza, że jest rocznikiem młodszych w tej kategorii.  W stawce były cztery medalistki mistrzostw Polski z  ostatnich dwóch lat. Magda zajęła w tym gronie trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym 27.12.  Wygrała między innymi z halową mistrzynią Polski. Dla magfdy to pierwsze udane zawody na tym poziomie i być może wstęp do dalszych sukcesów.

++

Magda na czela wycięta

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>