Dwa złota młodzików, siedem medali

Dwa złote medale zdobyliśmy podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Szczecinie!
Wygrały swoje konkurencje Julia Biesz oraz Martyna Dubert!

Indywidualnie dwa medale: srebrny oraz brązowy zdobył Marcin Kaczor!
Brązowe medale zdobyli: Agata Wojciechowska, Patryk Manicki i Karol Rodziak!
 W punktacji klubowej dwóch województw UKS Orkan zajął trzecie miejsce!Jako pierwsza wystartowała Julia Biesz. Julia przez cały dystans spokojnie kontrolowała przebieg walki i na 600 metrów przed metą narzuciła rywalkom swoje tempo. Tego tempa nie wytrzymała już żadna rywalka, chociaż była wśród nich reprezentantka gospodarzy, ubiegłoroczna mistrzyni Polski: Julia Wiczkowska. Na mecie była pięć sekund za naszą Julią. Za dwa tygodnie obie zawodniczki będą walczyć o medale Mistrzostw Polski. W ubiegłym roku Julia była czwarta. Być może uda się jej w tym roku rewanż. 1-20190907_140308 Drugi złoty medal zdobyła Martyna Dubert. Martyna była liderką list startowych na 200mppł.  Jak więc przystało faworytce już od pierwszego płotka objęła prowadzenie. Idealnie pokonując kolejne płotki utrzymała rytm do końca i na mecie zameldowała się pierwsza.  Uzyskała również doskonały wynik – 30,88. To nowy rekord życiowy.
1-20190907_170231
Nie zdobył złota Marcin Kaczor, ale za to dwukrotnie wstępował na podium zwycięzców. Na pewno bardzo ucieszyło go srebro w skoku w dal, na które nikt nie liczył, ale brązowy medal w biegu na 300m okraszony wspaniałym rekordem życiowym ma większą wartość. Wynik 36,85 to ścisła czołówka krajowa.  Wynik ten został osiągnięty tuż po zakończeniu konkursu w skoku w dal. Za dwa tygodnie w Tarnowie, kiedy będzie się mógł lepiej skupić na tej konkurencji może go jeszcze  znacznie poprawić. skok w dal podium

Podium 300m

Brązowy medal w pchnięciu kulą, także poparty życiówką zdobył Karol Rodziak. Karol ma na razie niewielki staż treningowy i być może podobnie jak jego brat Damian wkrótce dołączy do czołówki krajowej.

1-20190907_142854-001W biegu na 80ppł doskonale zaprezentowała się Agata Wojciechowska. Uzyskała najlepszy wynik eliminacji: 12,84, co jest jej nowym rekordem życiowym. Miała zatem szansę na zwycięstwo w finale. Drobny błąd w blokach startowych kosztował ułamki sekund i na nic się zdała pogoń za rywalkami. Na dystansie 80 metrów to niełatwa sztuka. Jednak dla Agaty trzecie miejsce i brązowy medal to i tak ogromny sukces.  1-20190907_160157

Konkurencja 110 metrów przez płotki, w której  startował z dużymi szansami Patryk Manicki przebiegała w niecodzienny sposób. Z powodu awarii aparatury unieważniono biegi eliminacyjne, a w miejsce finałów odbyły się te biegi  po raz drugi, ale  jako serie na czas. W korespondencyjnym pojedynku trzecie miejsce zajął Patryk Manicki. On także pobił życiówkę. Uzyskał 17,05.1-20190907_160850
Kolejne wysokie miejsca zajęła Agata Wojciechowska,  Marta Wujek i Weronika Kadłubowicz.  Agata była blisko swojego drugiego medalu na tej imprezie. W skoku wzwyż zaliczyła wysokość 150 cm i zajęła czwarte miejsce. Wynikiem tym wyrównała także życiówkę.
Marta w biegu na 600m była piąta z wynikiem 1.43,97.  Wynik Marty jest zbliżony do życiówki.
Weronika wystąpiła w nietypowej dla siebie konkurencji – w pchnięciu kulą.  Z racji kontuzji nie mogła wystąpić w swoich najmocniejszych konkurencjach.  Jest jednak wicemistrzynią Polski w pięcioboju ia jak przystało na wieloboistkę potrafi wszystko. Uzyskałą wynik 9.44 i zajęła szóste miejsce.
Wysokie lokaty zajęli także w swoich drugich konkurencjach Damian Rodziak i Patryk Manicki. Damian punktował z nową życiówką w dysku a Patryk był siódmy, także z nową życiówką na 200ppł.  Punktowane miejsca zdobyli także kolejni nasi zawodnicy: Gabriela Jankowiak i Jakub Fibner. Kuba był ósmy w skoku wzwyż i dwunasty w biegu na 200ppł. Gabrysia była dziewiąta w na dystansie 2000m.   Był to jej debiut na tym dystansie. Z nową życiówką ze Szczecina wróciła także Amelia Słupska. W biegu na 300m uzyskała 48,85.
Na koniec należy pochwalić się sztafetą 4×100 dziewcząt. W składzie: Paula Hamrol, Marta Wujek, Oliwia Nowak, Marta Dubert zajęła z czasem 55,57 siódme miejsce.
W punktacji UKS Orkan zajął w rywalizacji  klubów z dwóch województw: Wielkopolskiego i zachodniopomorskiego trzecie miejsce.
LIczba pobitych rekordów życiowych, w szczególności tych, którzyu walczyli o człowe lokaty świadczy  z jednej sttrony o do brym przygotowaniu treningowym ale także o mocnej psychice tych zawodników. Bicie swoich rekordó życiowych w trakcie najważniejszych imprez to cecha mistrzów.