Szóstka na Mistrzostwach Polski

Sześciu naszych zawodników wystąpiło na Mistrzostwach Polski Młodzików w Tarnowie.  na tę daleką wyprawę wybrali się; Julia Biesz, Martyna Dubert, Agata Wojciechowska, Marcin Kaczor, Patryk Manicki oraz Karol Rodziak. Wraz z nimi przebywali w Tarnowie trenerzy:  Agnieszka Cichowlas, Mieczysław Kaczor i Marek Zaworski. Kwalifikacje do Mistrzostw zdobyła także Weronika Kadłubowicz, jednak kontuzja wykluczyła jej start. 1-20190920_202910

dav

dav

Najlepiej wypadła Julia Biesz, która startowała w chodzie na 3km. Zajęła czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym 15.33,60. Trochę szkoda, bo do medalu było blisko. Czwarte miejsce zawsze jest tym najgorszym, bo blisko medalu. W tym wypadku dodatkowy niedosyt, bo Julia w ostatnich dwóch tygodniach zmagała się z chorobą.
Znakomity rekord życiowy ustanowił także Marcin Kaczor. W biegu na 300m zajął ósme miejsce  z czasem 36,66
Dla pozostałej czwórki był to debiut na tak poważnych zawodach i już w założeniu miał być okazją do zbierania doświadczenia. Sam fakt zakwalifikowania się na Mistrzostwa Polski dla nich to awans w hierarchii sportowej.
Karol Rodziak wystąpił w pchnięciu kulą. Z wynikiem 11,09 został sklasyfikowany na szesnastym  miejscu.
Pozostała trójka to płotkarze.
Maryna Dubert na 200m przez płotki uzyskała 31,29 i zajęła XVIII miejsce.
Patryk Manicki z czasem 17,62 na 110ppł był dwudziesty pierwszy. Na dystansie 80ppł rywalizowała Agata Wojciechowska. Czas 12,98 dał jej dwudziestą drugą lokatę.
Kontuzjowana Weronika mogła wystąpić w dwóch konkurencjach: skoku w dal oraz w biegu na 80ppł.  W obydwóch konkurencjach nie była pozbawiona szans na medal. na pocieszenie pozostaje jej jednak fakt, że zdobyła już w tym roku swój medal  w pięcioboju rozgrywanym w czerwcu.