Sukces we Wrocławiu

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we Wrocławiu to ogromny sukces Orkanu.

Trzy medale: dwa złote i jeden srebrny.

67 punktów i trzecie miejsce w punktacji klubowej.

Złoty medal we wspaniałym stylu zdobywa w indywidualnym biegu na 200m Wojciech Kaczor.  Poprawił swój wynik aż  o 26 setnych sekundy, co na tym poziomie jest niezwykłe i zrewanżował  się Kacprowi Wieczorkowi za Halowe Mistrzostwa Spale.  Ten wynik stawia go w czołówce europejskiej.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejne medale to złoto w sztafecie 4×400 i srebro w sztafecie 4x100m. W obydwu sztafetach biegał Wojtek i  w ten sposób wraca z Wrocławia z trzema medalami.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skład zwycięskiej sztafety czterystumetrowców stanowili: Adrian Wesela, Bartosz Frąckowiak, Jakub Neumann i Wojciech Kaczor.

Sztafeta sprinterska biegła w podobnym składzie z jedną zmianą: Bartka zastąpił Sebastian Wesela. Ten bieg można obejrzeć tutaj

Bardzo dobrze spisała się Marietta Pankowska.  Poprawiła o minutę życiówkę i ze znakomitym wynikiem: 25,50,19 zajęła piąte miejsce.   Stawka rywalek była wyjątkowa mocna. Do drugiej Marietta straciła niecałe pół minuty.

Również piąte miejsce zdobył Hubert Pieszke w rzucie oszczepem. Również poprawił życiówkę i uzyskał 57,94. W ostatniej, minimalnie  niezaznaczonej próbie miał medalową odległość. Hubert jest urodzony w 1998 roku, zatem w przyszłym roku również będzie jeszcze juniorem młodszym.

Na dystansie 200m bardzo dobrze wypadł także Adrian Wesela. To był średzki dystans.  W eliminacjach dwa najlepsze wyniki to wynik Adriana –  22,02 i Wojtka Kaczora – 22,04. W finale Wojtek poprawił swój wynik i wygrał. Adrian z czasem 22,23 przybiegł szósty. Adrian jest również zawodnikiem urodzonym w 1998 roku.

Bardzo blisko pierwszej ósemki była Zuza Kubiak w skoku wzwyż. Pokonała wysokość 162 cm i zajęła dziewiąte miejsce. Ta sama wysokość w pierwszej próbie dała siódme miejsce, a w drugiej ósme. Zuza zaliczyła 162 w próbie trzeciej.

Dziesiąte miejsce zajęła Kamila Podraza w biegu na 100 mppł.  Już w eliminacjach poprawiła życiówkę uzyskując 14,88. W finale uzyskała 14,89, więc tylko o jedną setną gorzej. Ten wynik jest jednak także lepszy od  dotychczasowego rekordu życiowego.

Jedenaste miejsce zajął Jakub Neumann. Pobiegł w finale B 400 metrów i w tym finale był trzeci. Kubie minimalnie zabrakło do awansu do finału A i myślami był już gdzieś pomiędzy tym będącym na wyciągnięcie ręki finałem A a czekającymi go  wkrótcew sztafetami. W sztafetach tych powetował sobie wszystko.

Na dwunastym miejscu sklasyfikowano Annę Jerzyniak w pchnięciu kulą. W eliminacjach Ania uzyskała bardzo dobry wynik 13,16. Dałby jej w finale ósme miejsce.  W trzech finałowych próbach najlepszym wynikiem Ani było 12,26.
Czternaste miejsce udało się zdobyć Korneli Zielińskiej. Wynik 27.50,28 zwykle dawał miejsce wyższe. Kornelia poprawiła także znacznie swój rekord życiowy.
Szesnasty w konkursie trójskoku był Mikołaj Kasprzak. Uzyskał 12,65 a w uzyskaniu dużo lepszego wyniku, na jaki go stać przeszkodził brak doświadczenia. Mikołaj jest także rocznikiem 1998.
Siedemnaste miejsce zajął Bartosz Frąckowiak w biegu na 400m.   Awans do  indywidualnego biegu na 400m  był dużym zaskoczeniem i  niespodzianką.Bartosz również liczył przede wszystkim na dobry występ w sztafecie 4x400m.
Niespodzianką był także awans w biegu na 1500m Zosi Fraś. Ta ambitna zawodniczka osiągnęła życiowy sukces. Zajęła ostatecznie  osiemnaste miejsce, alew ruszyła bardzo odważnie z czołówką i na końcu trochę zabrakło pary. Do udanych startów nie może zaliczyć swego udziału w OOM-ach chodziarz  Leszek Bartylak. Wystąił ze skręconą kostką i pomimo ambitnej walki z bólem nie ukończył dystansu 10km.