Adrian Wesela Mistrzem dwustu metrów

Adrian Wesela zdobył w Suwałkach tytuł Mistrza Polski Juniorów w biegu na 200mAdrian  w SuwałkachAdrian Wesela mistrzem Polski na 200m

.
W dalekich Suwałkach nasi zwodnicy wystartowali w sile jedenastu juniorów.  Daleką i uciążliwą podróż zrekompensowała, poza sportowymi wynikami, wspaniała organizacja. Oprawa zawodów jak i samego przebiegu konkurencji była na najwyższym poziomie.  Z naszych reprezentantów do grona faworytów zaliczał się właśnie Adrian Wesela. Ubiegłoroczny podwójny mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na 100 i 200 metrów kandydował do medali w obydwóch konkurencjach. W eliminacjach setki osiągnął doskonały wynik 10,84. To był drugi czas eliminacji. W finale uzyskał 10,94 i  był to niestety czwarty wynik. Od medalu dzieliły Adriana dwie tysięczne sekundy.  Medal był zatem tuż tuż, na wyciągnięcie ręki. Na szczęście powetował to sobie z nawiązką w biegu na 200m. Na tym dystansie po eliminacjach miał czwarty wynik, lecz w finale było odwrotnie. Tym razem z czwartego miejsca został mistrzem. Adrian bardzo mocno pobiegł wiraż i na wyjściu na prostą zdecydowanie prowadził.  Do mety bronił się przed zaciekle goniącymi rywalami, w tym najlepszego z eliminacji, z dużo lepszym rekordem życiowym Adrianem Wojciechowskim z Zawiszy Bydgoszcz. Osiągniętej przewagi jednak nie oddał i z czasem 21,71 został mistrzem Polski. Wynik Adriana został osiągnięty w ulewnym deszczu, co dodatkowo potwierdza klasę zawodnika. Tuż po zawodach Adrian dostał nominację do reprezentacyjnej sztafety Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów.
Szkoda, że kontuzja wyeliminowała z walki drugiego naszego sprintera Wojciecha Kaczora.  W Suwałkach choć zgłoszony do biegu na 200m, został ostatecznie wycofany i wspierał tylko sztafety.
Szanse medalową miała także sztafeta 4x100m w składzie z Adrianem, Wojciechem Kaczorem, Hubertem Pieszke i Bartoszem Sierschułą. Niestety na pierwszej zmianie rywale zbiegając ze swojego toru (zabronione przepisami) spowodowali karambol z Hubertem, a ten nie zdążył podać pałeczki sztafetowej Wojtkowi Kaczorowi w strefie zmian. W efekcie nasza sztafeta  została zdyskwalifikowana. Protesty mogły spowodować wyłącznie dyskwalifikację sztafety Olimpii Poznań – sprawcy zdarzenia, ale nie mogły przywrócić naszej sztafety do rywalizacji. Czas, który osiągnęli brązowi medaliści był w zasięgu naszych zawodników.  Orkan Środa wystawił także drugą sztafetę sprinterską.  Ta z czasem 45,90 zajęła siódme miejsce. W jej składzie pobiegli: Dawid Korcz, Artur Maciejewski, Mikołaj Wojtuś, i Mikołaj Kasprzak.
Na wysokim miejscu uplasowali się miotacze. Dziewiąty był Hubert Pieszke. Do awansu do finałowej ósemki zabrakło niewiele. W ostatniej kolejce to miejsce odebrał mu rywal z UKS Sokół Żmigród rzutem o 20 cm lepszym od Huberta. Wynik Huberta to 53,99. W eliminacjach osiągnął 55,49. Na jedenastym miejscu z rezultatem 10,95 ukończyła zawody Anna Jerzyniak w pchnięciu kulą. Dwunaste miejsca zajęły dziewczęta: Zuzanna Kubiak i Kamila Podraza. Zuza wzwyż skoczyła 158, a Kamila w biegu na 100ppł miała czas 15,56. Indywidualnie wystartowali także Mikołaj Wojtuś w rzucie dyskiem (38,95 – XXII) i Dawid Korcz na 800m (2.02,60 –XXXIII).
Wysoką lokatę zdobyła także sztafeta 4x400m chłopców. Czas 3.30,65 zagwarantował ósme miejsce. Pobiegli w następującej kolejności: Wojciech Kaczor, Bartosz Sierschuła, Artur Maciejewski i Dawid Korcz.

W sumie zawodnicy Orkanu Środa zdobyli 54 pkt co w punktacji klubowej dało osiemnaste miejsce. Sklasyfikowano w Suwałkach 174 kluby.