Letni miting na przetarcie.

Przetarciem dla młodzieżowców i juniorów młodszych był start  27 lipca w mitingu Okręgowym w Poznaniu. Wyjątkowo duża liczba życiowych wyników świadczy o dobrym przygotowaniu do imprezy mistrzowskiej. Wyróżnia się tu szczególnie wynik Ani Kulpińsiej, a także Zosi Łuczak.

Obie wykazały życiową formę i potwierdziły aspiracje do czołowych miejsc na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu. Wynik Ani na 100ppł – 14,51 to piąty wynik w tabelach krajowych, a z pośród zgłoszonych do tego dystansu na OOM czwarty. Trzecie jest tylko o 9 setnych szybsza.  Zosia regularnie i pewnie skacze po 165 cm ze sporymi rokowaniami na pokonanie kolejnych wysokości. To powinno dać wysokie miejsce we Wrocławiu.   Obiecująco wypadła także Sara Neumann. Wystartowała na dwukrotnie krótszym dystansie niż na OOM-ach czyli 200m. Niewiele gorszy wynik od życiówki – 25,44,  ale za to w czołówce tabel krajowych. To pierwszy start po dłuższej przerwie spowodowanej drobną kontuzją i pozwala poważnie myśleć o uzyskaniu rekordu życiowego na właściwym dystansie w walce o medale.  Cieszą także rekordowe wyniki przed najważniejszym startem, które osiągnęli  kolejni juniorzy młodsi: Jakub Wlazły, Kamil Kusza i Mateusz Kicki. Zwyżkę formy zademonstrowała także Aleksandra Makowska, zarówno w pchnięciu kulą jak i rzucie dyskiem.
Rekordy życiowe ustanowili także młodzieżowcy, którzy już za dwa dniu wystartują na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze. Jarosław Guszczak na 100m uzyskał 11,38, a Andrzej Ludwiczak na dystansie 200m złamał granicę 23 sekund notując rezultat 22,85.
Z młodzików wyróżnia się wynik Jonatana Mackiewicza w biegu na 600m.  Jedna minuta, dwadzieścia sześć sekund i 41 setnych to w tej chwili pierwsza dziesiątka w kraju. Jonatan wyraźnie poprawił życiówkę na tym dystansie. Nieźle zaprezentowały się także młodziczki  Ewelina Rozmiarek na 100m 13,07 i 27,44 na 200m, a także Roksana Poll w skoku wzwyż 150cm.

 

Komplet wyników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>