Wieki sukces Asi

Wielki sukces, raczej nieoczekiwanie odniosła Joanna Stanisławska na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż. Skacząc 170cm w pierwszej próbie zapewniła sobie brązowy medal.DSC_0689

Asia w Jeleniej Górze raczej nie należała do kandydatek do medalu. Wysokie miejsce owszem, lecz rywalki miały w tym roku  duża lepsze wyniki i to one zdawały się pretendować do medalu. Jednak konkurs od początku był udany dla naszej zawodniczki. Niebywale skoncentrowana rozpoczęła od wysokości 155, którą pokonała w pierwszej próbie. Podobnie kolejną czyli 160  i choć na  pokonanie  poprzeczki na wysokości 165 potrzebowała jednej poprawki to już 170 zaliczyła za pierwszym podejściem. To dało jej uprzywilejowaną pozycjęw konkursie. Ostatecznie okazało się, że wystarczyło to do trzeciego miejsca. Za jej plecami było tłoczno. Od czwartego do dziesiątego miejsca wszystkie rywalki miały po 165 cm.
W Jeleniej Górze wystąpili także inni nasi zawodnicy.  Indywidualnie Marcin Senk w biegu na 100m uzyskał 10,99 i zajął piętnaste miejsce a na 200m miejsce szesnaste z czasem 22,03. Bardzo dobre wyniki, jednak w sprincie był w tym roku niezwykle wysoki poziom, stąd miejsca dalsze. Poza konkursem na 100m bardzo szybko pobiegł Jarosław Guszczak. Wynik 11,18 jest o wiele lepszy od rekordu życiowego, jednak osiągnięty z minimalnie zbyt mocnym wiatrem (+2,1)  nie będzie uznany. Pecha miał także startujący w biegu na 400m Andrzej Ludwiczak. Lekko poruszony  start  spowodował dyskwalifikację naszego zawodnika. Szkoda, ponieważ w biegu sztafetowym pokazał się z dobrej strony i miał szansę na dobry rezultat.  Wynik sztafety 4×400 zrekompensował częściowo nieudany bieg indywidualny. Sztafeta pobiegła w dość eksperymentalnym składzie. Kontuzjowanego Macieja Palickiego zastąpił z konieczności Szymon Zieliński, którego specjalnością jest chód.  Sztafeta w składzie: Jarosław Guszczak, Andrzej Ludwiczak, Szymon Zieliński i Marcin Senk  z wynikiem 3,26,91 zajęła piąte miejsce.

DSC_0696
Występ w trójskoku zaliczyła także Asia Stanisławska, lecz jako, że to nie jej konkurencja, a po niezwykle udanym konkursie w skoku wzwyż lekko  zdekoncentrowana uzyskała 10,49 i zajęła jedenaste miejsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>