Dwa medale olimpijskie

Sara Neumann i Anna Kulpińska zdobyły podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu  dwa brązowe medale

Sara była trzecia w biegu na 400m, a Ania na dystansie 100 mppł.

OOM Kulpińska

Obydwie poprawiły mocno swoje rekordy życiowe i udowodniły, że potrafią walczyć w najważniejszych imprezach. Pokonały rywalki legitymizujące się lepszymi wynikami, ponieważ w przedstartowych rankingach plasowały się poza podium.
Blisko podium była także Zofia Łuczak. Zajęła piąte miejsce i  również poprawiła znacznie lokatę z rankingu. Zosia wynikiem 165 cm wyrównała rekord życiowy. Wysokie miejsce – dziesiąte zajęła Agnieszka Sikorska i  w tym wypadku to także awans w porównaniu z siedemnastą lokatą w rankingu. Uzyskała 30.00,57 sek. Dwa udane starty zanotowała Aleksandra Makowska. W kuli weszła do szerokiego finału i zajęła dwunaste miejsce a w dysku była siedemnasta.  Spory awans odnotował Piotr Swora.   Startując z dwudziestegi czwartego miejsca zakończył konkurs w skoku w dal na piętnastym miejscu. Z nowymi życiówkami ukończyli swoją konkurencję chodziarze: Mateusz Kicki i Kamil Kusza. O pechu może mówić Monika Wiśniweska. Startowała rekordowo i poprawiła swoją życiówkę. Dało to jej dwudzieste pierwsze miejsce a dwudzieste przegrała o jeden mały punkcik.

Wyniki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>