Medale i drużynowy sukces

Mistrzostwa Polski   Zrzeszenia LZS to tradycyjnie pierwsza wielka impreza  mistrzowska sezonu. W tym roku mistrzostwa odbyły się w Pile. Nasi zawodnicy zdobyli trzynaście medali: trzy złote, sześć srebrnych i cztery brązowe. Wielki sukces także to drugie miejsce w punktacji klubowej. Wśród wszystkich klubów LZS z całego kraju lepsze okayao się tylko Podkasie Białystok. To kolejny dowód na przynależność Orkanu, klubu z  małej Środy do najlepszych klubów w Polsce. Na trzecim miejscu sklasyfikowano ALKS Gorzów.

Z pucharem
Indywidualnie cieszy wzrost formy u czołowych zawodników. Rekordy życiowe pobiła cała trójka kadrowiczów. Adrian Wesela w przeddzień już uzyskał 10,70. W Pile  już nie  musiał ryzykować.  Sara Neumann poprawiła życiówkę na 400m i  z wynikiem 56,66 weszła do pierwszej trójki tabel krajowych.  Sarze ten czas w Pile drugie miejsce i srebrny medal. Na 200m była czwarta, ale ze znakomitym wynikiem 25,32.
Brawa należą się Wojtkowi Marokowi i jego trenerowi za cierpliwą pracę nad powrotem do formy.  Tygodnie pracy nad szczegółami technicznymi, mimo nerwowej atmosfery  przyniosły efekt w postaci życiówki w dysku – 54.04 i kuli – 18,00. Rodzi się tu pytanie nad sensownością szkolenia kadrowego, jeśli potem trzeba wracać do podstaw treningu technicznego. Wojtek w Pile zdobył brązowy medal w dysku.
Złote medale i znakomite rekordy życiowe ustanowili: Maciej Palicki na 110ppł (15,16) i Maryna Jankowska na 400ppł (66,25). Obydwoje ustanowili także życiówki na płaskich dystansach. Maciej na 100m – 11,04 a Martyna na 400m – 58,39.
Złoty medal zdobyła w skoku wzwyż Joanna Stanisłąwska. Jej wynik to 170.
Medale srebne zdobyli poza wymienioną Sarą: Zofia Łuczak w skoku wzwyż juniorek – 160cm, Marcin Senk na 100m młodzieżowców – 10,96, Szymon Zieliński w chodzie na 10 km – 52.20,64 i swój drugi w trójskoku zdobyła Joanna Stanisławska – 10, 20. Srebrne medal w sztafecie 4×400 zdobyli młodzieżowcy: Dawid Korcz, Jarosław Guszczak, Maciej Palicki i Marcin Senk. Wynik 3.24,80 osiągnięty w rezerwowym składzie dobrze rokuje przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski.
Pozostałe medale brązowe zdobyli: Anna Kulpińska z doskonałym rekordem życiowym na 100ppł – 15,14, Wiktor Wojciechowski w chodzie na 10 km – 56,55,86 i Jarosław Guszczak w skoku w dal młodzieżowców – 6,17.
Z pozostałych 46,70 i Huberta Pieszke w rzucie oszczepem – 58,03.
W obliczu zbliżających się imprez mistrzoswkich: MIstrzostwa Polski Juniorów w Toruniu (7-9 lipiec) i Młodzieżowych Mistrzostw Poski w Suwałkach (1-2 lipiec) należy uznać, że wszystko zmierza we właściwym kierunku.