Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów

Sześć złotych, siedem srebrnych, siedem brązowych – to plon naszych zawodników z Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i juniorów młodszych w dniach 10-11 czerwca w Poznaniu.

Dla naszych juniorów   te zawody to ostatni poważny start przed Mistrzostwami Polski. Wyniki tego sprawdzianu wypadły pomyślnie.Zdjęcie0506

Po dwa złote medale zdobyli Wojciech Marok, Jakub Wlazły, Wojciech Wojtuś, Zofia Łuczak, Sara Neumann i Martyna Jankowska.
Wojciech Marok wygrał zdecydowanie zarówno pchnięcie kulą jak i rzut dyskiem.  W tych samych konkurencjach na drugim miejscu, za Wojtkiem znalazł się drugi średzianin Jakub Wlazły. Wojtek uzyskał wyniki niewiele odbiegające od życiówek. Dyskiem rzucił na odległość 50,64, kulą 17,90.Jakub Wlazły wynikami odpowiednio 47,94 i 14,94 poprawił życiówki. Dwa srebrne medale w tych samych konkurencjach, tylko wśród juniorów zdobył Mikołaj Wojtuś. Startując tuż po dwunastogodzinnej nocce spędzonej w pracy uzyskał dyskiem 1,75 kg wynik w granicach życiówki (46,70) i w kuli 6kg 13,22. Doskonały wynik, dobrze rokujący przed mistrzostwami w Suwałkach osiągnęła Zofia Łuczak w skoku wzwyż. Skoczyła na wysokość 165 cm i zajęła trzecie miejsce. Swój drugi medal zdobyła w trójskoku, skokiem na odległość 11,15. Dwa medale indywidualne zdobyła także Martyna Jankowska. Obydwa brązowe. Pierwszy na dystansie 400m (59,60, drugi na tym samym dystansie tylko przez płotki – 66,12. Martyna jest juniorką młodszą. Najlepszą na dystansie 400m została Sara Neumann. Pobiegła w czasie 58,50 i to wystarczyło do zwycięstwa. Wynik odbiega od ostatnich osiągów, ale na dystansie 400m trzeba oszczędnie szafować siłami. Sara pobiegła jeszcze w sztafecie 4x100m walnie przyczyniając się do jej zwycięstwa i na tym zakończyła starty. Zwycięską sztafetę juniorek młodszych uzupełniały:  Oliwia Frąckowiak, Zuzanna Nowak i Martyna Jankowska, która tym samym zdobyła trzy medale mistrzostw. Życiową formę zademonstrowała także Anna Kulpińska, kolejna juniorka, która  wkrótce w Suwałkach będzie miała swoje mistrzostwa Polski. Ania łamie kolejne granice. Życiówkę na płotkach juniorowskich doprowadziła już do 14,72 i  udowodniła, że w starszej kategorii będzie także należałą do czołówki krajowej. Złoty medal, także w kategorii juniora zdobył Hubert Pieszke w rzucie oszczepem. Uzyskał wynik w granicach 54 metrów. Ze złotym medalem z zawodów wrócił trójskoczek Mikołaj Kasprzak Uzyskał 12,70.  Dwa kolejne medale to dzieło juniorów młodszych. Monika Wiśniwewska po dwudniowych zmaganiach w siedmiu różnych konkurencjach (lub jednej jak kto woli – siedmioboju) była ostatecznie druga. Po drodze poprawiła dwie życiówki: w kuli i na 100m przez płotki. Wynik w kuli dałby jej także brązowy medal w konkursie pchnięcia kulą.  W siedmioboju uzyskała 3125 punktów. Srebrny medal zdobył w biegu na 800m Jonatan Mackiewicz. W samotnym biegu uzyskał 2.02,07.  Dwa medale zdobyły również sztafety 4x400m. Dziewczęta pobiegły w składzie: Oliwia Frąckowiak, Julia Korcz, Aleksandra Chybka i Zofia Szymkowiak.  Czwórkę męską stanowili: Kacper Małecki, Jonatan Mackiewicz, Krzysztof Fraś i Mateusz Kicki.

Zawody zaliczane były także do Drużynowych Mistrzostw Polski w których mogli startować młodzicy. W średzkim zespole wyróżniły się Ewelina Rozmiarek, Roksana Poll i  Edyta Wojciechowska. Ewelina na 100m uzyskała 12,79, a Roksana w skoku wzwyż 155cm. Edyta w tej samej konkurencji – 150. Wg publikowanej na bieżąco klasyfikacji DMP U20  mamy 1916 punktów i zajmujemy aktualnie 19. miejsce.
Z pozostałych wyróżniają się dwie życiówki płotkarzy. Zuzanna Nowak uzyskała na 100ppł 16,01 a Artur Maciejewski na 110 ppł 15,99.   Zdjęcie0504