Dwa medale Edyty

Dwa medale zdobyła podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików  Edyta Wojciechowska. Brązowy medal zdobyła także Martyna Dubert.

1-Edyda Wojciechowska na podium skoku wzwyżEdyta Wojciechowska na najwyższym stopniu podium

Edyta Wojciechowska zdobyła złoty medal w skoku wzwyż. Po zaciętej walce zwyciężył z wynikiem 155 cm. Tę samą wysokość pokonała rywalka, jednak Edyta miała niej nieudanych prób. Była także blisko pokonania kolejnej wysokości – 158, co oznaczałoby wyrównanie rekordu życiowego. drugi, Srebrny medal zdobyła w biegu na 60 metrów przez płotki. Wynik 9,93  także niewiele odbiega od życiówki.
Brązowy medal w biegu na 300 zdobyła Martyna Dubert. Uzyskała doskonały wynik a medal zdobyła w bardzo mocno odsadzonej konkurencji. Doskonały wynik uzyskała także na 60m 8,44.   Niewiele zabrakło do awansu do finału, który stał także na wysokim poziomie. Martyna startowała ze starszymi rywalkami, zatem będzie mogła za rok jeszcze walczyć. W podobnej sytacji jest także Weronika Kadłubowicz, która zrobiła wielką niespodziankę/ Rówieśniczka Martyny na 60 m uzyskała 8,47  a w skoku w dal otarła się o podium.  Wynikiem 4,74 pobiła znacznie swój rekord życiowy i po czterech kolejkach była na trzecim miejscu. Ostaecznie  zajęła piąte miejsce, a do trzeciego zabrakło trze3ch centymetrów. Na uwagę zasługują także wyniki płotkarek. Dominika Wojciechowska zakwalifikowała się do finału. Wynikiem 10,45 zajęła szóste miejsce. Tuż za finałem znalazły się Hanna Trójnara i Agata Wojciechowska.  Agata  wystpiła także w skoku wzwyż, gdzie zajęł piąte miejsce z wynikiem 140.  Szóste miejsce w biegu na 300m zajęła Zofia Szymkowiak.
Szkoda tylko, że z powodu chorób uciekło parę powanzch szans medalowych.Martyna na podium

Martyna Dubert z brązowym medalem

W ramach mitingu   sprawdziły swoją formę nasze świetne skoczkinie wzwyż. Wszystkie –  Joanna Stanisławska, Zofia Łuczak i Roksana Poll solidarnie pokonały po 163 cm. Przeba przyznać, że taki znakomity team, a przecież są jeszcze młodziczki budziły niekłamany podziw wśród zgromadzonej publiczności.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się po raz pierwszy w koszulach zafundowanych przez Starostwo Powiatowe z imiennym opisem a także zaopatrzone w logo powiatu średzkiego i klubowe. Jak widać prezentują się okazale.1-20180120_1101501-20180120_105925

A nasi gimnazjaliści, uczestniczący w programie Lekkoatletyka dla Każdedgo rozpoczęli nowy rok występując w nowych dresach otrzymanych w ramach tego programu.1-20180117_155357

Równolegle delegacja klasowych zawodników startowała w Toruniu.