Dwa medale w Toruniu

Dwa medale  Halowych Mistrzostw  Polski Juniorów i Juniorów Młodszych zdobyliśmy w Toruniu. Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobył Wojciech Marok. Wraz ze zwycięscą: Piotrem Goździewiczem z Kalisza  po raz kolejny zdominowali rywali. Osiągane  przez Wojtka i Piotra wyniki są zdecydowanie poza zasięgiem innych.
Drugi medal to spora niespodzianka. Roksana Poll zdobyła medal  w skoku wzwyż, choć w kategorii juniorek młodszych wystąpuje po raz pierwszy.  W rywalizacji starszymi zawodniczkami pokazała się z bardzo dobrej strony. Poprawiła życiówkę o sześć centymetrów i wskoczyła na podium.

received_1105528916255420
Tuż za podium, na czwartym miejscu ukończyła zawody w biegu na 60ppł Anna Kulpińska. Dla Ani sukces tym większy, że poprawiła znacznie życiówkę.  czas 8,77 w ubiegłym roku dawał srebrny medal. Ania także wyraźnie pobiła rekord życiowy w biegu płaskim. Na 60m uzyskała 7,82. Na tym samym dystansie udanie startowała Ewelina Rozmiarek. W kategorii juniorek młodszych zajęła dziesiąte miejsce ( druga w finale B).  Już w eliminacjach pobiła życiówkę, uzyskując 7,94. W finale pobiegła jeszcze szybciej. Ewelina w tej kategorii będzie jeszcze startowałą w przyszłym roku.
Sukces życiowy odniosła także Zofia Łuczak. W skoku wzwyż juniorek uzyskała 163 cm i zajęła piąte miejsce –  najwyższe jak do tej pory na Mistrzostwach Polski.
Dobrą formę potwierdziła Zuzanna Nowak. W ostatnich startach wykazała się dużymi postępami. W Toruniu utrzymała tendencję. Na dystansie 60m przez płotki pobiegła 9,07 w eliminacjach. W finale B było jeszcze szybciej – 9,05.
W finałąch B wystąpiły dwie juniorki. Na dystansie 200m Sara Neumann, i na 400 Martyna Jankowska.  Czas Sary –  25,60 i jedenaste miejsce nie odzwierciedlają możliwości i ambicji Sary. Uzyskany został jednak po chorobie. Martyna wystąpiła na nietypowym dla siebie dystansie. jej koroonym jest dystans 400m przez płotki, który w hali nie jest rozgrywany. Z wyniku 59,61 może byż także zadowolona.
Do kompletu należy dodać życiówkę Kamila Kuszy w chodzie na 5km. Uzyskał 27,52, 13 i zajął dziewiąte miejsce.

Cała ekipa wypadłą bardzo dobrze i  w obliczu sezonu letniego w ostateczności dużo ważniejszego,  można być pewnym dobrych wyników.