Wyróżnieni w konkursie Nadziei Olimpijskich

W konkursie Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna na najleszych lekkoatletów sezonu organizowanym przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki znalazło się wielu naszych zawodników. W sumie  w gronie najlepszych lekkoatletów Wielkopolski znalazło się się ośmiu  zawodników Orkanu Środa.Zbiorówka lepsza W gronie najmłodszych dziewcząt nasz reprezentanki zajęły dwa pierwsze miejsca. Wygrała Martyna Dubert, a Agata Twardowska została sklasyfikowana na drugim miejscu. Biorąc pod uwagę, że tej kategorii wiekowej jest jeszcze parę kolejnych zawodniczek o możliwościach nie mniejszych,  można się spodziewać  kolejnych sukcesów.
Na drugim miejscu w gronie juniorów młodszych znalazł się Wojciech Marok – specjalista  rzutu dyskiem i pchnięcia kulą. Wojtek ma na koncie dwa medale Mistrzostw Polski  w 2017 i występ w reprezentacji Polski. Na  Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy zdobył czwarte miejsce w rzucie dyskiem.

Piąta w gronie młodziczek jest Roksanan Poll – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek w skoku wzwyż.
Szóste miejsce w kategorii juniorek zajęła Anna Kulpińska – siódma na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 100ppł.
W grupie juniorek młodszych aż dwie zawodniczki znalazły się w najlepszej dziesiątce. Siódma juniorka młodsza to Sara Neumann – medalistka Halowych Mistrzostw Polski na 200m i czwarta na 400m podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie.
Dzięsiątą juniorką młodszą została Martyna Jankowska – czwarta na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 400ppł
W dziesiątce znalazł się także Adrian Wesela – reprezentatn Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w sztafecie 4×100.

Ranking zawodników uwzględnia wiele aspektów sportowego poziomu. Są to miejsca na najważniejszych imprezach roku, aktywność startową, lokaty w tabelach wyników i wartość punktową wyników.

Patronem konkursu są: Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania oraz Kurator Oświaty w Poznaniu.
Wśró laureatów sprzed lat jest wielu znanych zawodników, w tym wielokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Szymon Ziółkowski.