Przełaje

W Białogardzie i Żaganiu startowali nasi reprezentanci biegów przełajowych walcząc w mistrzowskich imprezach.  W Białogardzie młodzicy podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw, a w Żaganiu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i junioró młodszych.
Białogard 

Na dystansie 2,5 km rywalizowły aż trzy nasze zawodniczki.
Miejsca naszych reprezentantek

X Agata Twardowska
XV Julia Biesz
XXII Magda Czwojdrak

1-20180310_123414Żagań

Do Żagania wybrały się dwie zawodniczki- Oliwia Frąckowiak i Julia Korcz. Dla Julii to był debiut na zawodach tak wysokiej rangi. Oliwia startowała już w ubiegłym roku w Jeleniej Górze.
 Niepodzinką sezonu była aura. Wyjazd do Żagania odbywał się w wiosennej aurze.  Rankiem w dniu zawodów po pobudce okazało się że za oknem jest przepiękna zima. 1-20180317_071513Biegi odbywały się zatem w głebokim śniegu. Aby było ciekawiej organizatorzy przygotowali sztuczne przeszkody w postaci balotów słomy i usypanych kop piasku.   Jako pierwsza na trasę już o 10,15 na dystatns 2km ruszyła Oliwia.  Zaczęła bardzo bojowo, trzymając się do połowy dystansy w dziesięcioosobowym peletonie. Później przyszła walka o utrzymanie pozycji. Ostatnie metry to walka o utrzymanie trzydziestej, punktowanej pozycji, udana walka.
Julia wystartowała na dystansie 3km i zaczęła spokojnie. Wyprzedzanie na dystansie łączyło się z wbieganiem w kopny śnieg i pogoń za wyższym miejscem zakończyła się na 37 miejscu. Zachowne siły na finisz w optymistycznej wersji pozwalają spojrzeć w przyszłość z nadzieją na lepsze lokaty. 1-20180317_105926
A humor po zakończonych biegach dopisywał pomimo zgrabiałych rąk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>