Sztefeta znów na medal

Nasz sprinterska czwórka kolejny raz wraca z Mistrzostw Polski z medalem.  Tym razem w Sieradzu podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski sztafeta w składzie: Jarosław Guszczak, Maciej Palicki, Krzysztof Wróbel i Marcin Senk zajęła trzecie miejsce i podtrzymała medalową passę.1-20180701_110425  Ta passa trwa ona od 2011 roku, kiedy to w Kielcach czwórka nieznanych nikomu sprinterów Orkanu Środa niespodziewanie zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodzików.  Na pierwszej zmianie biegł już wtedy Jarosław Guszczak.  Dwa lata później w ci sami chłopcy  startując w kategorii juniora młodszego wygrywają Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i biją rekord Polski. Kolejne medale były także w kategorii juniora i ostatnio młodzieżowca.  Poziom sztafet  w kategorii młodzieżowca często zmienia się z roku na rok z powodu migracji zawodników podejmujących studia. W tym roku zwyciężyła sztafeta AZS Poznań zmontowana z najlepszych polskich sprinterów, którzy podjęli studia w Poznaniu.   Nasz sztafeta zajęła miejsce trzecie z czasem 41,94.

Foto finisz
Tym cenniejszy sukces naszych zaodników, którzy od siedmiu lat biegają w prawie niezmienionym składzie. W dodatku wszyscy  łączą trening z poważnym traktowaniem studiów i pracy.
Sukces odniosła także niezawodna Joanna Stanisławska. W skoku wzwyż pokonała wysokość 168 cm osiągając najlepszy wynik w sezonie. Zajęła tym samym piąte mejsce w konkursie który miał poziom seniorowski. Pierwsze dwie zawodniczki osiągnęły ponad 180 cm. Gratulujemy Asi wyniku jak i tego że w przeddzień zaliczyła poważny egzamin na uczelni.
W  zwyczajowo zwanej finałowej ósemce znaleźli się także Marcin Senk i Hubert Pieszke.  Hubert  rozegranym w loteryjnych warunkach konkursie  rzutu oszczepem zajął siódme miejsce z wynikiem 58,09. W tym konkursie wiatr niemiłosiernie przeszkadzał sportowcom.
Marci Senk był ósmy  w biegu na 200m. Marcin pobiegł w czasie 22,15. W porównaniu z  czternastym miejscem na liście starowej  zanotował największy awans.
Dziewiąte miejsce w biegu na 110 ppł zajłą maciej palicki. Jego czas to 15,54. Na trzynastym miejscu ukończył bieg na 400m  z czasem 50,39 Andrzej Ludwiczak.
Na zakończenie zawodów tradycyjnie odbywają się sztafety 4x400m. Odbyły się ze znaczącym naszym udziałem. Kwartet  w składzie: Krzysztof Wróbel, Andrzej Ludwiczak, Maciej Palicki i Marcin Senk zajęła w tej konkurencji siódme miejsce. Dystans pokonali w czasie 3.22,05.
W klasyfiacji klubowej, dzięki dorym występom UKS Orkan Środa został sklasyfikowany  w gronie ponad stu klubów na dziewiętnastym miejcu. Pierwsze sześć miejsc to  Uczelniane AZS-y z wojewódzkich miast.  Przed Środą znalazło się w sumie osiem AZS-ów i trzy WKS ( Wojskowe kluby)
Z satysfakcją trzeba odnotować sukcesy naszych wychowanków kontynuujących kariery w innych klubach, między innymi w AZS-sie Poznań. Marcin Wrotyński zdobył złoty medal w rzucie młotem dokładając do tego srebrny w kuli. Adrian Wesela zdobył dwa złote medale: w biegu na 200 i w sztafecie 4x100m.