Nasi reprezentani na Mistrzostwach Europy i Świata. Czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy Wojtka Maroka

Wojciech Marok zajął czwarte miejce na Mistrzostwach Europy
Juniorów Młodszych w rzucie dyskiem

Wojciech MarokMistrzostwa Europy odbyły się w węgierskim Gyor w dniach 6-8 lipca.  W tej samej miejscowośc rok temu Wojtek równieżzajął czwarte miejsce podczas Olimpijskiego festiwalu Młodzieży Europy.  Powtórzył węc wynik z ubiegłego roku. W tym roku jedank wyatąp[ił także w pchnięciu kulą. W obydwu konkurencjach bez trudu zakwalifikowął się do finału, a w dysku z najlepszym wynikiem. W eliminacjach uzyskał już w piewrwszym rzucie minimum: 58,56. W kuli również wypełnił minimun wynikiem 19,39 co dało m u trzeci rezultat.
Finały obydwu konkurencji odbywały się niestety równocześnie. Łączac obydwa finały Wojtek spalił trzy piewrwsze podejścia w kuli, a w rzucie dyskiem uzyskał  juz w pierwszej próbie 57,32. Długo dawało to medalową pozycję. Niestety w czwartej sowjej próbie Norweg Fabian Wieneberg przerzucił ten wynik i zepchnął naszego zawodnika na czwarte miejsce. Trochę szkoda, ponieważ to juz drugie takie czwarte miejsce Wojtka. Blisko lecz poza podium. Na pociechę zostają wyniki  Wojtka rokujące udane rewanże w przyszłości.  Doświadczenie z tych występów mogą być później sporym atutem. Wojtek jest jeszcze bardzo młodym zawodnikiem.
Występ w reprezentacji zaliczyła także  sprinterka na 400m – Sara Neumann. Tydzień później  reprezentowała Polskę w fińskim Tampere, podczas Mistrzostw Świata Juniorów.  Sara była w składzie sztafety 4x400m.  W biegu eliminacyjnym nasza zawodniczka była rezerwową. Do biegu finałowego reprezentantki Polski nie zakwalifikowały się, więc drugiej okazji nie było. Ostaecznie Polki zajęły dziesiąte. Z zespołów europejskich tylko dwa były wyżej. W przyszłym roku odbywają się Mistrzostwa Europy, a sara będzie jeszcze juniorką, więc jest szansa

(zdjęcie Team Miotaczy Kalisz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>