Rekordowy miting przedolimpijski.

Na tydzień przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży odbył się w Poznaniu miting.  To przede wszystkim forma sprawdzianu i przetarcia dla wszystkich juniorów młodszych, choć także dla pozostałych. Nasi zawodnicy spisali się świetnie!
W tym ostatnim starcie rekordową formę zaprezentował Wojciech Marok.  Poprawił swoje rekordy życiowe. W pchnięciu kulą padła magiczna granica 20 metrów. W całym konkursie Wojtek imponował serią pchnięć ponad dziewiętnaście metrów, bijąc już tym samym życiówkę. Była to  jednak dopiero zapowiedź tego co pokazał w ostatniej kolejce. Kula poleciała wyjątkowo daleko poza granicę dwudziestu metrów. Sędziowie zmierzyli 21,08.  Podobnie w ostatniej kolejce  wynikiem 62,67 Wojtek ustanowił nową życiówkę w rzucie dyskiem.
Tuż po obozie Roksana Poll w skoku wzwyż uzyskała 165 cm. Za tydzień kolejne wysokości będą już walką o medale.
Bardzo dobre życiówki w biegu na 100m i 200 uzyskała druga po Wojciech Maroku nasza reprezentantka: Sara Neumann. Na 100m uzyskała 12,31 a na 200m – 24,60.  Na 100m był to najlepszy wynik mitingu, a na 200 drugi.
Najbardziej interesujące są  wyniki juniorów młodszych, którzy już w czwartek wyjeżdżają na OOM do Chorzowa. Życiówkę na 600m uzyskała Julia Korcz – 1.45,83. Na tym samym dystansie Oliwia Frąckowiak uzyskała 1.44,36. Paulina Galus, która wystąpi w rzucie oszczepem uzyskała 35,95.
Z pozostałych wyników nieźle spisała się Martyna Jankowska zwyciężając na dystansie 400ppł z czasem 64,36.  W trójskoku zwycięstwo odniósł Nikita Jaruszyński. Jego wynik to 13,47. Także w trójskoku młodziczek obiecująco zadebiutowała Edyta Wojciechowska.
Dwie mocne życiówki pobił czternastoletni młodzik Marcin Kaczor. Na 100m uzyskał 12,24, a na 200 25,00.
Na wyróżnienie zasługuje także bardzo dobry występ Agaty Wojciechowskiej, która  w skoku wzwyż ustanowiła oficjalną życiówke na poziomie 145 cm, a także jej rówieśniczka (rocznik 2004) Weronika Kadłubowicz. Weronika skoczyła   w dal równe 5 metrów. Po raz kolejny zaznaczył się dobry rocznik 2004.

Komplet wyników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>