Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Dwoćh naszych zawodników uczestniczyło w rozegranych w Inowrocławiu Drużynowych Mistrzostwach Poslki Senioró czyli Finale Tamex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Byli to Wojciech Marok i Roksana Poll.Liga seniorów

Rewelacyjny występ zanotowała Roksana. Szesnastoletnia skoczkini wzwyż w gronie seniorek walczyła bez żadnych kompleksów i zajęła trzecie miejsce. Ustąpiła tylko młodzieżowej mistrzyni kraju i czwartej zawodniczce Mistrzostw Polski Seniorów: Justynie Konior z AZS AWF Kraków, oraz Aleksandrze Nowakowskiej – uczestniczce tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów.  Z Nowakowską Roksana przegrała nieznacznie, ponieważ pokonała taką samą wysokość co reprezentanka Polski na MŚ w Tampere czyli 170cm. To jeden z lepszych wyników Roksany.
Wojtek miał zadanie znacznie trudniejsze, ponieważ poza rywalizacją ze starszymi rywalami musiał się zmierzyć ze znacznie cięższym sprzętem. Dysk ważył nie 1,5 kg tylko dwa kg, a kula zamiast pięcio była siedmiokilogramowa, a dokładnie 7,26. To ogromna różnica.  A i rywale byli njie lada,a szczególnie w kuli. Startowało  w tej konkurencji dwóch najlepszych w Europie.  Byli to złoty  medalista ostatnich Mistrzostw Europy w Berlinie Michał Haratyk i srebrny Konrad Bukowiecki. Startował także trzeci reprezentatnt Polski na ME w Berlinie –  Jakub Szyszkowski.  Do kompletu należy wymienić Szymona Mazura – mistrza świata juniorów z 2015 roku.  W ten spodsób w konkursie uczestniczyło dwóch mistrzów świata juniorów: Szymon Mazur oraz Konrad Bukowiecki, który ma także na koncie tytuł Halowego Mistrza Europy Seniorów i wiele innych. W rzucie dyskiem obsada w porównaniu z kulą była blada, lecz i tak w stawce był Oskar Stachnik – mistrz Europy juniorów z 2017 roku czy Bartłomiej Stój – mistrz Europy Juniorów z 2015 roku.
Z wyzwaniem Wojtek poradził sobie nieźle. Osiągnął dwa dobre wyniki. W kuli to 15,53, a w dysku 46,39. Udział w konkursie z takimi zawodnikami na pewno na długo zapadnie w pamięć i będzie procentowało w przyszłości. Ostatecznie zarówno w rzucie dyskiem jak i pchnięciu kulą zajął siódme miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>