Dużo złota z Igrzysk w Siedlcach

W Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Siedlcach  nasi reprezentanci zdobyli sporo  medali, a w szczególności upodobali sobie złoto. Dwa złote medale tradycyjnie padły łupem Wojciecha Maroka, złoto zdobyła także Roksana Poll i Nikita Jaruszyński. Złote medale zdobyli także uczestnicy sztafet 4×100: Zuzanna Nowak i Jakub Wlazły.

Julia z ola z flagami

Wojtek jak zwykle wystąpił w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Pomimo, że w stawce rywali był medalista Mistrzostw Europy Gracjan Kozak to Wojtek zdecydowanie zwyciężył obydwa konkursy. W pchnięciu kulą przekroczył, już po raz kolejny granicę 20 metrów. Tym razem o 44 centymetry. W rzucie dyskiem uzyskał także znakomity wynik – 60 metrów 56 centymetrów. Konkurs rozgrywano w deszczu co podkreśla wagę wyniku.
W skoku wzwyż równych sobie nie miała Roksana Poll. Już jako jedyna pokonała wysokość 166 cm. Z kolejnymi zmagała się już samotnie, mając zapewnione zwycięstwo. Pokonała jeszcze 169cm i 172. Obydwie w pierwszych próbach.
Czwarty indywidualny złoty medal zdobył Nikita Jaruszyński. Nikita zwyciężył w skoku w dal z wynikiem 6,56. Indywidualnie zdobyła także medal Łucja Michak  co jest dużą niespodzianką. Zajęła w pchnięciu kulą trzecie miejsce z wynikiem 11,40.
Dwa złote medale z Siedlec przywieźli Jakub Wlazły i Zuzanna Nowak. Obydwoje wystąpili w składzie wojewódzkiej sztafety 4×100 Kuba  z rzutni przeniósł się na chwilę na bieżnie i wparł sztafetę, która z czasem 47,56 przybiegła na pierwszym miejscu. Podobnie sztafeta reprezentacyjna Wielkopolski z Zuzanna Noawak w składzie zwyciężyła  uzyskując czas 52,37.
Zuza była także blisko podium i to dwukrotnie. W indywidualnych biegach na 100ppł i 200 zajęła czwarte miejsca. Uzyskała odpowiednio 15,02 i 27,76.
Z medalami wróciły także dziewczęta, które wystąpiły w sztafecie 4x400m: Aleksandra Chybka, Julia Korcz i Oliwia Frąckowiak. sztafeta zajęła miejsce trzecie.
Zawodnicy Orkanu walnie przyczynili się do zwycięstwa w punktacji województw w lekkoatletyce a w konsekwencji także w klasyfikacji wszystkich dyscyplin.
W klasyfikacji medalowej ustąpiliśmy tylko tradycyjnie rywalom z Podlasia Białystok.