Przełaje w Poznaniu

Kolejny weekend przełajowy to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Wielkopolski w  Biegach Przełajowych wszystkich kategorii.
W Poznaniu wystąpiła już liczniejsza grupa. 1-20190309_132704

Dla młodzików to była impreza docelowa. Dla juniorów to kolejny start treningowy przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Olszynie.
Z młodziczek najlepiej wypadła Julia Biesz. W biegu na 2,5 km zajęła dziesiąte miejsce.  Z występu Julia ma powody być zadowolona, ponieważ na tym dystansie spotkały się aż  cztery chodziarki – rywali Juli z bieżni.  Julia była spośród nich najlepsza, a ubiegłoroczna mistrzyni Polski młodziczek zajęła dwudzieste miejsce.
Na tym samym dystansie młodziczek dwudzieste czwarte miejsce zajęła debiutująca w tej randze zawodach Gabrysia Jankowiak.  Na krótszym dystansie – 1,5 km wystąpiła Paula Hamrol i zajęła 37. miejsce.
Biegi juniorek poza walką o medale były przetarciem przed mistrzostwami Polski. W tym kontekście cieszy występ Juli Korcz, która w mocno obsadzonym biegu zajęła szóste miejsce. Piąte miejsce w biegu juniorek starszych zajęła Oliwia Frąckowiak.
Obie zaprezentowały wysoką formę.
Wystąpiły jeszcze trzy juniorki młodsze na dystansie 2km. Wśród nichnajwyżej uplasowała się Wiktoria Jankowiak – 23 miejsce. Wystąpiły jeszcze Magda Czwojdrak i Wiktoria Pruchniewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>