Dziesięciu wyróżnionych w konkursie Hoffmanna

Dziesiątka naszych zawodników została wyróżniona w  XVIX Konkursie Nadziei Olimpijskich im Karola Hoffmanna. To rekordowa liczba, jeszcze nigdy tylu zawodników Orkanu Środa nie zostało laureatami konkursu.
Dodatkowo najlepszym spośród wszystkich kategorii został Wojciech Marok.
Organizatorzy konkursu honorują wyjątkowo tego spośród laureatów, który uzyskał największą liczbę punktów biorąc pod uwagę wszystkie kategorie. Wojtek zdobył 100 punktów i był to najlepszy wynik.
Wśród laureatów znalazł się także trener Mieczysław Kaczor.  O lokacie trenerów decyduje liczba zawodników wprowadzonych do dziesiątek laureatów.  LaureaciW poszczególnych kategoriach wiekowych w dziesiątkach znaleźli się:
Chłopcy (U-14):  Jakub Fibner 225 pkt
Młodziczki ( U-16): Julia Biesz 40 pkt, Jolanta Ludwiczak 39 pkt, Weronika Kadłubowicz 39 pkt
Juniorki Młodsze (U-20):  Roksana Poll 40  pkt
Juniorki: Sara Neumann 65 pkt, Anna Kulpińska54 pkt, Martyna Jankowska 42 pkt, Zofia Łuczak 40 pkt
Juniorzy młodsi: Wojciech Marok 100pkt
W kategorii U-14 punktowane są wyniki w tabelach Wielkopolski wg tabel wielobojowych. Punktacja pozostałych kategorii uwzględnia miejsca na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Wielkopolski, miejsca w tabelach wojewódzkich i wartość wyniku wg tabel wielobojowych.  Regulamin konkursu premiuje w ten sposób aktywność w ciągu całego sezonu i wszechstronność. Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się w sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Sukcesów młodym sportowcom gratulowali znani trenerzy, między innymi trener wielokrotnego medalisty światowych imprez –  Szymona Ziółkowskiego (i innych znanych zawodników) – trener dr Czesław Cybulski. Wszystko w obecności przedstawicieli zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, marszałka Województwa Wielkopolskiego i zarządu Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Obecni byli także liczni dziennikarze.
Wśród obecnych był także dwukrotny olimpijczyk: z Aten i Pekinu Rafał Wieruszewski. Rafał to przedmiot naszej dumy, ponieważ jest naszym wychowankiem. Trenerzy pamiętają edycje konkursu, w których nasz zawodnik Rafał Wieruszewski był wśród laureatów konkursu.  Przykład Rafała to  dowód na to, że  nazwa konkursu: nadzieje olimpijskie jes w pełni uzasadniona . Z sentymentem konkurs wspomina także wspomniany Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata –  Szymon Ziółkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>