Mistrzostwa Polski w Przełajach

Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski otwarł w Olszynie       91-wsze Mistrzostwa Polski. Powiedział między innymi, że to od biegów przełajowych zaczyna się lekkoatletyka. W Olszynie spotkało się ponad pięciuset najlepszych polskich biegaczy. Wśród nich nie zabrakło naszych reprezentantów. 1-20190323_095834Organizatorzy przygotowali  się niezwykle starannie Oprawa zawodów byłą naprawdę świetna.  Było bardzo ciekawe miasteczko zawodów z mnóstwem atrakcji, w tym historyczne wystawy fotografii.  Trasa choć trudna była widowiskowa i efektowna, co sprawiło, że rywalizacja na niej miała wyjątkowy urok i na pewno pozostanie w pamięci uczestników. Dzięki temu walka na każdym dystansie była niezwykłym widowiskiem i przyciągnęła mnóstwo kibiców.

Na dystansie 3 km wystartowały dwie juniorki młodsze:
Julia Korcz i   Wiktoria Jankowiak. 
Na super ciężkiej trasie Julia wywalczyła trzydzieste miejsce, co jest dla niej życiowym sukcesem.  Trasa była wytyczona na grząskiej łące z dość wysoką trawą, z licznymi kępami i z bardzo długim podbiegiem. Dodatkowo na każdej z trzech pętli były do pokonania dwie przeszkody ze zwalonych pni. Te wszystkie elementy nie leżą Julii, która nie dysponuje siłą niezbędną tutaj.  W tej sytuacji, za wywalczenie  trzydziestego, punktowanego miejsca należą się wielkie brawa.
Na 49-ym miejscu ukończyła bieg debiutująca Wiktoria Jankowiak. Dla niej to była okazja do zdobycia doświadczenia i motywacji, co skrzętnie wykorzystała. 1-Na starcieDziewczęta na starcie (nr 501 – Wiktoria i 502 – Julia)


1-po biegu
Po biegu. Zadowolone i uśmiechnięte!

Niespodzianką było wręczenie, wzorem biegów masowych, na mecie pamiątkowych medali z imiennym grawerem!
Medal Juli

 Nie zmienia to oczywiście  faktu, że walka o te  właściwe Medale ( przez duże M) była niezwykle zacięta, a zdobycie ich bardzo pożądane i nobilitujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>