Piątka z plusem w Spale

Pięciu naszych zawodników uczestniczyło w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale. Ta piątka spisała się na szóstkę, ponieważ zdobyli tam sześć medali. 1-Zbiorowe ładne
Złoty medal zdobyła Magda Czwojdrak. Wystąpiła niemal jako rekowalescenta, tuż po chorobie i nie pozwoliła się wyprzedzić żadnej rywalce.  Uzyskała czas 25.28,30.

1-Magda tuż po starcie
Dwa medale zdobyła Zosia Szymkowiak. W indywidualnym biegu na 400m zajęła z czasem 58,91 trzecie miejsce. Wynik byłby na pewno lepszy, gdyby nie godzinne oczekiwanie już po rozgrzewce na zakończenie przedłużającej się ceremonii otwarcia. Organizatorzy wykazali się rekordowym brakiem wyobraźni. 1-Zosia na podium
Zosia wystąpiła w sztafecie reprezentującej Wielkopolskę i zdobyła w tej konkurencji wraz z koleżankami złoty medal. Czas sztafety to 49,08.1-Zosia 4x100

Drugiego dnia pobiegła jeszcze na 200m, gdzie zajęła z czasem 26,53.

1-Zosia na 200m

Zosia także wystartował tuż po chorobie.  Zarówno Zosia jak i Magda jeszcze dwa dni przed zawodami nie były zdolne do startu.
Także dwa medale zdobyła Jolanta Ludwiczak

1-Jola w klapkach po kuli1-Jola za dysk . Były to brązowe medale w pchnięciu kulą (11,61) i w rzucie dyskiem (33,83). To duży sukces Joli, która mjiała długą przerwę w treningach, a w Spale rywalkami były a z zawodniczki kategorii U-23.

Dobrze wypadł Karol Rodziak. Zawody były zgodnie z regulaminem dla młodzieżowców z możliwością startu młodszych kategorii. Wiązało się to z tym, że w rzutach obowiązywał sprzęt seniorowski. Karol, jako junior młodszy musiał sobie poradzić od razu z dużo cięższym sprzętem.  Kula dla juniora młodszego waży 5 kg, dla juniora starszego 6, a Karol musiał się zmierzyć z kula o wadze ponad 7 kg. W tej sytuacji piąte miejsce w rywalizacji z młodzieżowcami i to jeszcze z doskonałym wynikiem 13,50 należy uznać za ogromny sukces, W dysku sytuacja wyglądała podobnie. Dysk zamiast 1,5 kg jak dla juniora młodszego ważył 2 kg. Karol będzie jeszcze przez dwa juniora rzucał dyskiem o wadze 1,75. To daje oczywiście pojęcie o skali utrudnienia dla niego. W tej konkurencji zajął dziewiąte miejsce, a jego rezultat to 35,91 jest takżę znakomity.
tradycją już na Igrzyskach staje się powoli udział średzkich miotaczy w sztafecie 4x100m. Karol pobiegł w niej na pierwszej zmianie, a ponieważ sztafeta zajęła trzecie miejsce to Karol został także medalistą Igrzysk.
1-Karol w sztafecie
Piątym naszym reprezentantem był Jakub Wlazły. Kuba w rzucie dyskiem zajął szóste miejsce z wynikiem 39,94, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. W  pchnięciu kulą był  jedenasty (12,42)

1-Otwarcie igrzyskNasze zawodniczki: Magda czwojdrak i Jolanta Ludwiczak  podczas uroczystości otwarcia.