Wicemistrzostwo Polski Magdy

Magda Czwojdrak zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek w chodzie na 20 kilometrów, na dystansie dla dorosłych czyli na olimpijskim.

Dekoracja U-20
Zawody odbyły się w ramach festiwalu chodu o Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Trasa zawodów była wytyczona przy historycznym budynku poczty Polskiej w Gdańsku. To był pierwszy cel ataku wojsk hitlerowskich pierwszego dnia II Wojny Światowej i tutaj polscy pocztowcy dzielnia bronili się.Wszystkie liczące się w stawce  rywalki wraz z Magdą długo szły razem. Na półmetku pozostały już tylko dwie. Magda, oraz Kinga Waleriańczyk z Kołobrzegu. To znana rywalka Magdy. Obie stoczyły zacięty pojedynek w Lublinie o Mistrzostwo Polski na 10km. Wtedy zwyciężyła Magda.  Kinga, zawodniczka rocznika 2002, a więc starsza miałą już na koncie ubiegłoroczne występy na tym dystansie. Magda zaś debiutowała na tym dystansie. Dzięki temu doświadczeniu Kinga zrewanżowała się i to ona została Mistrzynią Polski na 20km. Magda do mety doszła na zagrożonej już drugiej pozycji w czasie1 godzina 54 minuty 59 sek.

Tuż po starcie Tuż po starcie Jeszcze cała grupa
1-Ładnie w grupie
Już tylko Magda i Kinga
1-Wzorowy krok

Na trasie, obok Kasi Ździebło (nr1)Magda i Ździebło Foto Maciej Czarniak Trójmiasto.pl

Rywalizacja juniorek jak i młodzieżowców przebiegała wspólnie  z seniorkami czyli w kategorii Open. Na starcie stanęła najlepsza obecnie polska zawodniczka, dziesiąta na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio: Katarzyna   Ździebło.
W  tej rywalizacji magda zajęła piąte miejsce, a ponieważ pięć pierwszych miejsc było nagradzanych to Magda miałą dwie dekoracje. Za drugie miejsce na Mistrzostwach Polski oraz za piąte w rywalizacji Open Festiwalu. Podczas tej dekoracji miała przyjemność znaleźć się na podium właśnie z Katarzyną Ździebło.1-Dekoracja open Z Pucharem Katarzyna Ździebło – dziesiąta zawodniczka IO w Tokio.