Dwa medale dla Olka

Świetnie zaprezentowali się młodzicy w Szczecinie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.
Dwa medale ze Szczecina przywiózł Olek Kowalewski.  Łącznie medali było sześć, z tego dwa złote i reszta to medale srebrne. Drugie złoto wywalczył Damian Rauhut.

MMM SzcecinOlek złoto zdobył w biegu na 300 metrów przez płotki. W tej konkurencji zadebiutował zaledwie przed tygodniem i to się okazał dobry wybór. Na dystansie 110 m miał groźnego rywala, z którym wspólnie dominowali przez cały sezon. Olek  zwykle przegrywał z nim na dystansie 110 metrów, a tymczasem na dystansie dłuższym to on okazał się lepszy.
Drugi medal Olka to oczywiście koronny do tej pory dystans 110m przez płotki. na obydwu dystansach poprawił życiówki. Na 110 to aktualnie 16,15, a na 300 42,43. Obydwa wyniki Olek b edzie mógł jeszcze poprawić. Za dwa tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski w Karpaczu.   Zawodnicy Orkanu upodobali sobie dystans 300 metrów, ponieważ  drugi złoty medal  zdobył Damian rauhut na płaskim dystansie 300m. Damian nie należał do faworyta biegu, jednak sprawił niespodziankę. Zwyciężył i to z nowym rekordem życiowym: 37,52. Sukces tym większy, że damian jest młodszym rocznikiem w tej kategorii i za rok to dopiero będzie.   W biegu na 100m był także blisko medalu. zajął czwarte miejsce z czasem 11,89. W eliminacjach pobiegł szybciej: 11,81.
Dwa kolejne medale to zdobycz miotaczy: Jakub Glinka w pchnięciu kulą z wynikiem 12,14 i Jakub Rodziak w rzucie dyskiem – 41,71. Srebrny medal wychodził na dystansie 5 km   także Bartosz Szukalski. Były także czwarte i kolejne tuż za podium miejsca. Na czwartym miejscu znaleźli się solidarnie miotacze, którzy już mieli po medalu srebrnym w kuli i dysku. Tym razem zamienili się i jakub Rodziak był czwarty w kuli, a Jakub Glinka czwarty w dysku.  podobnie Julia Kosmecka, która wystąpiła w tych samych dwóch konkurencja. W kuli zajęła piąte miejsce – 9,40. W dysku była szósta – 20,42.