Mistrzostwa Polski Młodzików

Trójka naszych młodzików udała się na ostatnie w 2021 roku Mistrzostwa Polski do Karpacza.
Foto Karpacz MP U-16
Pierwszego dnia starty rozpoczął Damian Rauchut udziałem w biegu na 100m.  To jego druga konkurencja. Główną konkurencją  to 300m.  W walce z dystansem i przeciwnym wiatrem uzyskał wynik zbliżony do rekordu życiowego. Z biegu  jednak może być zadowolony. W walce z dystansem i przeciwnym wiatrem uzyskał wynik zbliżony do rekordu życiowego. Czas 11,79  dał mu XX miejsce.

W samo południe w kole do pchnięcia stanął także Jakub Glinka i z wynikiem 11,22 zajął osiemnaste miejsce.  Możliwości Kuby są dużo większe, ale chyba jeszcze musi trochę poczekać.
Jako ostatni do rywalizacji włączył się Olek Kowalewski. Był to bieg na 300ppł. Trudno ustalić, czy ta konkurencja, czy też 110 ppł będzie lepsza. Do niedawna z pewnością byłby to bieg na 110 ppł.   W biegu na 300ppł biegał do tej pory tylko raz, dwa tygodnie temu.  Uzyskał wtedy świetny rezultat: 42,34. W Karpaczu wystartował po raz drugi i poprawił ten wynik o sekundę. W swojej serii zdecydowanie zwyciężył. W łącznej klasyfikacji zajął dziewiąte miejsce. Gdyby biegł w mocniejszej serii, z pewnością mógłby czas jeszcze wyśrubować.
Drugiego dnia do walki stanął  Olek jako pierwszy . Popisał się znakomitym biegiem w eliminacjach. Nowy rekord życiowy – 15,89 i awans do finału. Był  to z trzeci czas eliminacji, a więc  wielka niespodzianka. W finale ruszył świetnie i do połowy dystansu był na medalowej pozycji. Jak to na płotkach jednak bywa, lekki błąd, drobne  potknięcie wyeliminowały go z wyrównanej stawki pretendentów do podium.  Na gromkie brawa zasłużył sposobem jakim się wyratował  z opresji i ukończył dystans.  Podobne sytuacje zwykle kończą się nie zaliczeniem dystansu. Ostatecznie w finale zajął szóste miejsce z czasem 17,03.
Jako drugi w blokach stanął Damian Rauchut. Na listach startowych zajmował piętnaste miejsce i było wiadomo, że Damian, jako młodszy rocznik o medale może powalczyć jeszcze za rok. Po bardzo dobrze taktycznie rozegranym biegu Damian wygrał swoją serię, bijąc rekord życiowy. Złamał kolejną granicę, pobiegł poniżej 37 sekund. Czas 36,70m dał mu ósmą lokatę, czyli spory awans w stosunku do rankingu przed startem. W dodatku w swoim roczniku był najlepszy.
Ten start to dobra  nauka a zdobyte doświadczenie będzie cenne w przyszłym roku.