Mistrzowski tytuł Szymona na dystansie olimpijskim

Kolejny tytuł zdobył Szymon Zieliński.  Tym razem na dystansie już olimpijskim – 20km podczas odbywających się w Gdańsku Mistrzostw Polski Juniorów zdobył złoty medal.

Mistrzostwa Polski Juniorów na 20 kilometrów odbyły się podczas  w tradycyjnych zawodów o Puchar Poczty Polskiej.
Dystans 20 kilometrów rządzi się swoimi prawami, a nasi zawodnicy stawali na starcie tego dystansu po raz pierwszy. Szymon, będąc wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski na krótszych dystansach był oczywistym faworytem dla rywali. Dystans mógł jednak spłatać figla nierozważnym i trzeba się było liczyć z niespodziankami.  Szymon jednak spokojnie ruszył pozwalając prowadzić przez 15 kilometrów reprezentantowi gospodarzy – Lechii Gdańsk. Pilnując swojego tempa utrzymywał dystans do niego ok. 20-30 metrów przez cały czas. Na prowadzenie wyszedł po 15 kilometrach i  nie pozwolił już sobie wydrzeć zwycięstwa.  Uzyskał przy tym rewelacyjny czas 1.35,06.

Zmęczony zawodnik Lechii – Adrian Matuszewski stracił na ostatnich pięciu kilometrach ponad  dwie minuty.  Zwycięstwo Szymon zapewnił sobie głównie równym tempem. Różnica pomiędzy najszybszym kilometrem a najwolniejszym wyniosła dwanaście sekund.
Na tym samym dystansie debiutował także drugi chodziarz Orkanu: Wiktor Wojciechowski. Zajął wysokie siódme miejsce z czasem który jest obarczony błędem  zbyt szybkiego początku. Wiktor uzyskał 1. 53,45. Pierwszy kilometr ruszył jednak w czasie poniżej pięciu minut.
Z pozostałych, którzy startowali w zawodach świetnie spisał się młodzik Szymon Wałęsiak. W kategorii młodzików zajął czwarte miejsce i uzyskał doskonały czas 26,37 ( rekord życiowy).  Życiówkę zrobiła także młodziczka Julia Szymbrowicz na dystansie 3km  – 17,48. Zajęła tym wynikiem dwunaste miejsce. W kategorii młodziczek najlepiej wypadła Kornelia Zielińska. Zajęła ósme miejsce z czasem 17,04. Czas odbiega wyraźnie od życiowych możliwości, niestety Kornelia wystąpiła osłabiona przebytą chorobą. W kolejnych startach powinno być lepiej.  Trzecią młodziczką jest powracająca po przerwie Paulina Karólak. Wynikiem 18,24 zajęła miejsce siedemnaste. W kategorii juniorek młodszych dziewiąte miejsce  z czasem 28,29 zajęła Marietta Pankowska.