Rekordowy występ w Szczecinie.

Siedemnaście medali z tego siedem złotych, 60 punktów, siedem bezpośrednich kwalifikacji na Mistrzostwa Polski Młodzików.
Wszystko to rekordowe osiągnięcia Orkanu i zdecydowanie przewyższające osiągi innych klubów z dwóch województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego startujących w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szczecinie.

ZŁOTE MEDALE ZDOBYLI

Adrian Wesela      100m    – 11,32
Adrian Wesela      300m     – 35,83
Aleksandra Makowska      kula   – 11,66
Aleksandra Makowska     dysk  – 32,74
Zuzanna Kubiak    wzwyż     – 163
Szymon Wałęsiak   chód 5km   – 27.33,74
Hubert Pieszke      oszczep    – 49,89

SREBRNE MEDALE ZDOBYLI

Justyna Brząkała                 kula   – 10,87
Justyna Brząkała                  dysk   – 28,07
Katarzyna Zawitaj    chód 3km   -17.16,38

 BRĄZOWE MEDALE ZDOBYLI

Leszek Bartylak    chód 5km  – 28.07,10
Krzysztof Maćkowiak      wzwyż   – 170
Mariusz Mizerka        kula     – 12,60
Kamila Podraza     100m ppł    -15,50
Bartosz Sierschuła    1000m – 2,4
Kornelia Zielińska    chód 3km    – 17.32,98
Sztafeta 4×100 m (Adrian Maliński, Mikołaj Kasprzak, Krzysztof Maćkowiak, Damian Janiszewski)        – 48,67

Adrian Wesela, który zdobył dwa złote medale został najlepszym zawodnikiem całych zawodów. Wynik na 300 m to najlepszy wynik sezonu w Polsce, a na 100 metrów jest na drugim miejscu krajowych tabel. Podwójne zwycięstwo odnotowała także Aleksandra Makowska.  W kuli i dysku, w których zwyciężała odnieśliśmy  poza tym podwójne zwycięstwo. W jednym i drugim przypadku na drugim miejscu drugie miejsce zajmowała Justyna Brząkała. Brawo dla dziewcząt i trener Grażyny Grochowiak. Pani Grażyna, która nie ma tzw „papierów” utarła nosa wielu fachowcom. Potrafi jednak przekazać swoje doświadczenie niezwykle skutecznie. Przypomnijmy, że pod panieńskim nazwiskiem Makowska zdobywała  hurtem medale Mistrzostw Polski w kuli. Była wychowanką trenera Zbigniewa Cybulskiego, więc niejako występuje w mistrzowskiej sztafecie szkoleniowej.
Na mistrzostwa Polski  zakwalifikowała się poza zwycięzcami Katarzyna Zawitaj. W ramach limitu dla najlepszych pozostałych wielkie szanse ma jeszcze paru zawodników. Reprezentacja Orkanu na Mistrzostwa Polski młodzików może liczyć zatem rekordową liczbę dziesięciu  zawodników.

Konkurencja za konkurencją:

Chód 5 km: 1. Szymon Wałęsiak (27.33,74)  3.Leszek Bartylak (28.07,10  RŻ)  5 Patryk Szymański  (35.37,37)
Chód, który rozgrywany jest zawsze na początku MMM jest naszą mocną stroną. Chodziarze, jak zwykle uderzeniowo rozpoczynają, co dobrze wpływa na pozostałych. Tak było i tym razem  Szymon wywiązał się z roli faworyta bezbłędnie. PO dwóch kilometrach podziękował rywalom za towarzystwo i samodzielnie pomaszerował do mety. Trzecie miejsce Leszka to jednak wielka niespodzianka. poprawił wynik z przed tygodnia o ponad trzy minuty i nawet nawiązał walkę o drugie miejsce.

Chód 3km   2. Katarzyna Zawitaj (17,16,38 RŻ )  3. Kornelia Zielińska (17.32,98)  6. Paulina Karólak (18.22,06)  9. Julia Szymbrowicz (19.42,08)  10. Cecylia Olejniczak (20.05,95)
Na starcie stanęło aż pięć naszych zawodniczek. Walka o pierwsze miejsce miała rozstrzygnąć się pomiędzy Kornelią Zielińską a Izabelą Molendą z Żerkowa.  O trzecie miejsce powinna walczyć Katarzyna Zawitaj, gdyż Julia Szymbrowicz była niestety osłabiona chorobą. Kasia dość szybko zostawiła najgroźniejszą rywalkę – Martę Stankowską z Suchego Lasu i z rozpędu wyprzedziła osłabioną Kornelię. W ten sposób znów na podium  mamy dwóch reprezentantów.

kula dz:  1. Aleksandra Makowska  (11,66)  2. Justyna Brząkała  (10,82)   9.Klaudia Karalus (8,25)
Trzecia dekoracja, i znów podwójne podium. Tym razem w pchnięciu kulą dziewcząt i to najwyższe miejsca. Kula to również nasza mocna strona! W rankingu obydwie nasze zawodniczki znacznie wyprzedzają rywalki.  Justyna, która miała lepszy wynik od Oli spaliła dwie pierwsze próby i do końca konkursu nie mogła odzyskać pewności siebie.  Słaby jak na jej możliwości wynik i tak wystarczył do zajęcia drugiego miejsca. Chwilę słabości wykorzystała rywalka, lecz na szczęście zwycięstwo pozostało u nas. Dziewczęta na co dzień trenują razem i chyba nie robią problemów która z nich wygra. Najważniejsze to nie dać pola innym rywalom.

w dal dz:  9. Nadim Leszczyńska (4,66)
Nadim brak trochę doświadczenia. Gdyby skoczyła w granicach życiówki walczyłaby w finale o wysoką pozycją. Do finału zabrakło dwóch centymetrów.  Ma jeszcze czas. Jest młodziczką jeszcze w przyszłym roku.

wzwyż chł: 3. Krzysztof Maćkowiak (170)
Z rankingów wynikało, że rekord życiowy może dać nawet medal. Rywale nie sprawili niespodzianki. Krzysztof w pierwszej próbie pokonał wysokość 170 cm i to zadecydowało o brązowym medalu.

kula chł:  3. Mariusz Mizerka  (12,60) 4. Łukasz Przybyłek (12,59) 13.  Mikołąj Bogaczyński (8,86)
Na medal w kuli chłopców można było liczyć. Ostateczna kolejność: trzeci Mariusz, czwarty Łukasz została ustalona po niesmacznych dyskusjach związanych z pomyłkami sędziowskimi. Całe szczęście że była to wewnętrzna sprawa zawodników jednego klubu. Rożnica między trzecim a czwartym miejscem wyniosła jeden centymetr.

600m dz   10. Blanka Kopydłowska (1.46,92)
Blanka biegła w pierwszej serii. Ruszyła bojowo trzymając się do ostatniej prostej czołówki.   Dzięki temu uzyskała niezły czas, który dał jej punktowane miejsce.

dysk dz:      1. Aleksandra Makowska (32,74)  2. Justyna Brząkała (28.89 RŻ) 10. Zuzanna Kubiak (22,07 RŻ) 16. Klaudia Karalus (15,76)
Podobnie jak w kuli nasz duet nie dał szans nikomu. Walka toczyła się tylko o trzecie miejsce za plecami Oli i Justyny. Justyna poprawiła wyraźnie rekord życiowy.
600m chł:    12. Adrian Maliński (1.34,27 RŻ)
Adrian do składu zakwalifikował się w ostanim tygodniu dość niespodziewanie. Poprawił życiówkę i tylko szkoda, że zajął pechowe dwunaste miejsce: pierwsze nie punktowane.

110m ppł:     6. Patryk Adamczak (16,72)
Wysoki poziom płotów w naszym makroregionie sprawił, że należy się cieszyć nawet z szóstego miejsca. Wynik Patryka zwykle dawał medal.

100m ppł:     3. Kamila Podraza (15,50)  5.Anna Kulpińska (16,21 RŻ)
Znakomity bieg Kamili  w eliminacjach. W finale wystartowała świetnie  i poprawiła życiówkę. Wynik 15,50 dał trzecie miejsce. Przegrała tylko z utytułowanymi rywalkami.

1000m dz:      13. Aleksandra Górna (3.20,14) 16. Anna Bandosz (3.22,04)
Dziewczęta walczyły dzielnie. Niestety  osiągnięte czasy dały miejsca poza punktowaną strefą.

W dal chł:     4. Mikołaj Kasprzak (5,99)  8. Jakub Nosow  (5,63)
Mikołaj był do ostatniej kolejki jeszcze na podium. Medal stracił na rzecz rywala w ostatniej kolejce. Powetował sobie to w sztafecie.

dysk chł:      4. Łukasz Przybyłek (41,)   Hubert Pieszke  (34,02)
Chłopcy bez problemu zakwalifikowali się do finału. Hubert jedank w finale już nie rzucał, ponieważ rozpoczynał się w tym czasie konkurs rzutu oszczepem W tej konkurencji liczył na zwycięstwo – i słusznie, więc zrezygnował z finałowych rzutów. Łukasz bardzo liczył na medal, który już miał na szyji za pchnięcie kulą. Nie zawiódł, rzucił na miarę życiówki, jednak niespodziewany rzut niedocenianego rywala:Kamila Swancara, specjalisty od rzutu młotem zepchnął Łukasza na czwarte miejsce. Pozostaje trenować i walczyć za rok. Łukasz będzie także w przyszłym roku młodzikiem

wzwyż dz:   1. Zuzanna Kubiak (163)
Zuzanna po raz kolejny stoczyła walkę z rywalkami na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy, że Marika Ratajczak, która zajęła drugie miejsce to medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w ubiegłym roku. Obie spotykają się na skoczni bardzo często i zawsze to jest walka na poziomie mistrzostw Polski. Zuza, która strącała niższe wysokości, tym razem jako jedyna pokonała 163 cm i zwyciężyła. Wynik 155 cm w tym konkursie nie dał medalu. Taki wynik miała również czwarta Julia Dutkiewicz z Ostrowa.

1000m chł:     3. Bartosz Sierschuła (2.4375,)
Najlepsi biegacze niespodziewanie spotkali się na jednym dystansie. Już po pierwszym kole liczyło się tylko trzech. Faworyt Witkowski ze Złotowa prowadził, tuż za nim był Kwiatkowski z Wrześni i tego zawodnika pilnował Bartek. Na dwieście metrów przed metą próbował zaatakować jednak nie dał rady.

100m chł:      1. Adrian Wesela (11,32)   11.Jakub Nosow (11,99)   20.  Damian Janiszewsski (12,33)
Adrian ruszył z bloków jak Bolt. Został z tyły by na sześćdziesiątym metrze minąć wszystkich i zwyciężyć. Zrobił to jednak tylko dlatego, że na starcie omal nie wywrócił się i był zmuszony do skutecznej pogoni. Wyrównany rekord życiowy w tej sytuacji byłby prawdopodobnie znacznie poprawiony.

300m ppł:      7. Kamila Podraza  (50,49)  9. Anna Kulpińska  (51,52)
300m ppł chł:       8. Patryk Adamczak (43,98)
Bardzo poprawnie biegi płotkarzy. Niektórzy być może liczyli na lepszy wynik, jednak płotki w naszym makroregionie to poziom krajowy. Tak było i tym razem.

300m chł:     1. Adrian Wesela (35,83)
Po zwycięstwie na 100m  Adrian potwierdził fakt, że jest najlepszym sprinterem zawodów. Biegnąc na trzecim torze miał przed sobą, na czwartym torze najgroźniejszego rywala: Tymoteusza Zimnego z Szamotuł. Na pierwszych stu metrach spokojnie kontrolował rywala nie pozwalając mu się oddalić. Na wirażu biegnąc po mniejszym łuku zrównał się i wyszedł na prostą z lekką przewagą. Ta przewaga nie zmieniła się już do mety. Walcząc i Adrian i Tymoteusz uzyskali wspaniałe wyniki. Obydwoje złamali granicę 36 sekund. Są to w tej chwili najlepsze wyniki w kraju.

oszczep chł:    1. Hubert Pieszke (49,89)
Hubert na rzutni pojawił się tuż po trzech eliminacyjnych rzutach dyskiem. Byc może brak koncentracji z tego powodu sprawił, że pierwszy rzut był nieważny. Drugi musiał zatem oddać na zaliczenie. Spokojne 40 metrów dawał już finał i dawał spokój w konkursie. Można było zacząć walczyć. Hubert rzucał już ponad 53 metry, jednak nie był obyty w zawodach zatem powtórzenie tego wyniku w walce ze stresem nie było łatwe. Rywale rzucali po 48-49 metrów i trzeba było się nastawić na choćby taki rzut. Hubert  w kolejnej   próbie uzyskał 48,41 m i objął tymi  prowadzenie.W finałowych próbach rzucał jako ostatni.  W piątej próbie poprawił się na 49,89 a rywale nie  poprawiali swoich wyników. Wiedział zatem w czasie swojej ostatniej próby, że już wygrał. Ostatni rzut oddał znów bardzo daleko, być może dalej od życiówki, jednak oszczep uciekł poza promień.

4×100 dz:  10. Nadim Leszczyński, Aleksandra Górna, Julia Szymbrowicz, Kornelia Zielińska  (57,)
Ta sztafeta zmontowana z tych zawodniczek, które nie miały wykorzystanego limitu udziału w zawodach składała się dwóch zawodniczek chodu: Szymbrowicz i Zielińskiej, Górnej, która dwie godziny wcześniej biegła 1000m i młodej skoczkini w dal – Leszczyńskiej. Jej zadaniem było zaliczyć sztafetę ( być może jedyną w życiu). Po niezłych zmianach dziewczęta uzyskał czas 57,47 sekund, wyprzedziły parę zespołów i zajęły punktowane dziesiąte miejsce.
4×100 chł  3. Adrian Maliński, Mikołaj Kasprzak, Krzysztof Maćkowiak, Damian Janiszewski (48,67)

Sztafeta chłopców zmontowana na podobnej zasadzie niewykorzystanych limitów składała się ze skoczków: Kasprzaka, Maćkowiaka, biegającego 600m Malińskiegi i jedynego sprintera Janiszewskiego. Wynik sztafety przeszedł w tym wypadku wszelkie oczekiwania. Z czasem 48,67 znaleźli się na trzecim miejscu i oczywiście zdobyli najbardziej niespodziewany medal. To był siedemnasty medal Orkanu na zawodach.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>