Kolejne mistrzostwa – młodzików

Kolejna sobota to Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w Kaliszu.  Z zawodów wróciliśmy z pięcioma medalami i sporą liczbą ciekawych życiówek.

W krótkim sezonie halowym tradycyjną pozycję mają dwie maratońskie imprezy. Mistrzostwa Wielkopoki juniorów – te odbyły się już  i podobne mistrzostwa Młodzików. Jedne i drugie miały rekordową frekwencję i jak to w przypadku zawodów halowych trwają długo. Tak było i tym razem. Dla młodzików to koniec sezonu halowego. Juniorzy za tydzień mają jeszcze tylko Mistrzostwa Polski. Najważniejszy start w hali, a potem do lata..
W Kaliszu najlepiej wypadła Sara Neumann zdobywająć złoto na 300m znakomitym jak na tę halę czasem 45,78. Na 60m musiała uznać wyższość Pauliny Guzowskiej z Orkanu Września,  pomimo znakomitego czasu – 8,21.  Pozostałe medale – brązowe zdobyli: Kinga Komorska w skoku wzwyż – 145cm, Mateusz Kicki na 1000m – 2.59,92 i Kamil Kusza w chodzie na 3km – 17.05,88. Kinga uzyskała taką samą wysokość co zwyciężczyni, przegrała tylko próbami. Wyniki Mateusza i Kamila  w ubiegłym roku dawałyby złote medale. Podobnie we wszystkich konkurencjach poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Medale  zdobyte w takiej rywalizacji mają zatem sporą wagę. Na szczególną  uwagę zasługują  wyniki dziewcząt rocznika 2002. Amelia Kajdan w skoku wzwyż zajęła wynikiem 145 czwarte miejsce . Ewelina Rozmiarek zajęła piąte miejsce na 60m znakomitymm czasem 8,51 i dodatkowo piąte miejsce w skoku w dal wynikiem 4,46.

Komplet wyników z Kalisza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>