Komplet medali dwustumetrowców

Komplet medali zdobyli nasi dwustumetrowcy podczas Halowych Mistrzostw Polski  Juniorów w Toruniu. Złoto zdobył Adrian Wesela, który zdeklasował rywali w biegu juniorów młodszych. Srebro i brąz zdobyli starsi koledzy Adriana. Wojciech Kaczor był drugi, Marcin Senk trzeci w biegu juniorów.  Czwarty medal z mistrzostw przywiezie także Asia Stanisławska w skoku wzwyż.

Nasi sprinterzy zdominowali dystans dwustu metrów.  Kontynuują w ten sposób ubiegłoroczne występy.  Na dziesięć dni przed mistrzostwami Adrian Wesela popisał się świetnym wynikiem i rekordem Polski. Po eliminacjach  rywale nie mieli już żadnych  złudzeń.  Czas drugiegigo zawodnika eliminacji był o pół sekundy gorszy od wyniku Adriana, pomimo, że wynik Adriana 22,41 odbiegał od jego rekordowego czasu (22,07). W finale  Adrian nie zmuszony do walki uzyskał 22,10 (wynik lepszy od poprzedniego rekordu Polski) a drugi zawodnik miał 22,67. Złoty medal Adriana jest jego drugim indywidualnym medalem mistrzostw Polski. Do tej pory zdobył także  kolekcję medali w biegach sztafetowych.
W kategorii juniora starszego mieliśmy dwóch zawodników.  Nie należeli do murowanych faworytów, jednak liczyli się w czołówce.  W eliminacjach,  zarówno powracający do formy  po przykrej kontuzji  ( nie związanej z treningiem sprinterskim) Wojciech Kaczor jak i Marcin Senk sprawili niespodziankę. Obydwaj poprawili zdecydowanie życiówki. Wojtek wynikiem 22,01 uzyskuje pierwszy wynik eliminacji a wynik Marcina   22,14 daje mu trzecie miejsce w stawce rywali. Wyniki po 22 sek z małym groszem mnożą się więc apetyty rosną.  Ścisk w stawce finalistów jest  jest wielki zatem trzeba walczyć jeszcze.  W finale potwierdzają swoje ambicje. Wojtek zdobywa srebrny medal, Marcin brązowy. Zwycięzca uzyskuje czas 21,98.

Czwarty medal zdobyła Joanna Stanisławska. Obroniła w ten sposób trofeum z ubiegłego sezonu. Forma Asi przyszła w sama porę. Po słabszych wynikach na miesiąc przed mistrzostwami zaczęła zadziwiać wynikami, podobnie jak druga z naszych skoczkiń: Zuzanna Kubiak. Joanna wynikiem 167 zaliczonym w pierwszej próbie zajęła trzecie miejsce. Zuza w kategorii młodszych juniorek zajęła również wysokie miejsce.  Zaliczyła 164 cm i zajęła piąte miejsce. Podobne osiągnięcie co Asi: wysokość 167 w pierwszej próbie dawałaby medal. W rywalizacji na mistrzowskim poziomie nie zawsze się to udaje. Szansa na medal raz paraliżuje, raz mobilizuje.

Wielką niespodzianką jest również wynik Oli Górnej w biegu na 1000m.  Z nowym rekordem życiowym 3.05,60 zajęła szóste miejsce.

Szóste miejsce w trójsku  skokiem na odlegość 13,18 zajął Mikołaj Kasprzak. Mikołaj powoli wdziera się do czołówki krajowej.To był jego pierwszy wielki wynik i można spodziewać się dalszego awansy. Oczywiście w miarę obycia w towarzystwie czołowych skoczków.

Sukcesem jest także dziesiąte  miejsce w stojącym na wysokim poziomie konkursie pchnięcia kulą juniorek młodszych Oli Makowskiej. Ola uzyskała 12,83 co jest nową życiówką. W konkursie z rekordem Polski (17,30)zwyciężyła Maja Ślepowrońska a wynik 15,50 nie dawał medalu!.

Szybkie postępy robią płotkarki: Anna Kulpińska i Kamila Podraza. Życiówki  najpierw w eliminacjach,  kolejne w finałach. W finale B Ania zajęła trzecie miejsce a Kamila czwarte. Wynki znakomite: 9,21 i 9,23. W tej konkurencji startowała  również rekordzistka Polski: Klaudia Siciarz. Trzecie i czwarte miejsca w finale B to odpowiednio 11 i 12 miejsca.

W pchnięciu kulą juniorów młodszych wystartował Łukasz Przybyłek. Wynik 13,80 zapewnił mu wysokie dziesiąte  miejsce.   W kartegorii juniora kulą o wadze 6kg startował Marcin Wrotyński. Ten utytuowany zawodnik pcha techniką obotową,  w związku z czym częto zdarzają się mu rzuty spalone. Ryzykowna technika pozwala uzyskiwać co prawda lepsze rezultaty, jedank obarczona jest większym ryzykiem Tym razem właśnie zdarzył się konkurs słabszy. Wynik 15,55 choć bardzo dobry dał dwunaste miejsce. W tym konkursie zwycięzcą został Konrad Bukowiecki. Jego sportwą wizytówkę zacząć trzeba od Mistrzostwa Świata w kategorii juniora, który zdobył jako junior młodszy i rekordzisty świata w pchnięcu kulą 6kg: 22,38.

Cztery medale na zakończenie sezonu halowego, mnóstwo wysokich miejsc, tuż za podium pozwalają z nadzieją oczekiwać kolejnego letniego sezonu. Niewątpliwie zmotywują także do treningu.